Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Današnji večer ključen za dogovor o brexitu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.194
[Glavni forum] Tema: Današnji večer ključen za dogovor o Brexitu
[#2753048] 15.01.19 22:46 · odgovor na: (#2752909)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 15.01.2019 22:50
[rename]
Na koncu boste videli, da sem imel prav, ko sem prestavil brexit datum nekam v prihodnost :-P
z nemirnim (specialni forumski dopisnik iz uk) se dokaj pogovarjava o brexitu since day 0 in sva skoz stavila najbolj na "brexit without brexit", torej neko muddle through, extend and pretend varianto, ki simbolicno vse zadovolji in hkrati nic ne spremeni.

po moje sva podcenila, kako dalec lahko gre izbruh mi druga svica, mi sami zmagali ww 2 etc utopizma, oziroma kljub naravnemu skepticizmu vseeno prevec resno vzela pojem zrele demokraticne tradicije :)

zdaj je pa nerodna situacija, ker ta izbruh se vedno traja, hkrati pa je samo se nekih 40 delovnih dni parlamenta na voljo za karkoli. tako da lahko cisto proceduralno / logisticno iztece urnik, preden se nakaplja volja za karkoli.

zdej sicer.... tudi ce formalno pride do hard brexita, se da seveda z dovolj volje na obeh straneh se vedno od dalje poljubno pretvarjati (kaj vse je mozno kljub temu, kaksna so formalna pravila, ce so le pravi igralci za stvar - smo ze dovoljkrat videli, kajneda).

le da potem to postane tolko tezje na evropski strani zaradi bolj izrazenega mnogocelicarstva (vseeno je tezje s strikcem in selotejpom narediti neko skrpucalo in gor zavezati masnico, ce se ti hkrati recimo tri clanice derejo na ves glas, da je to nateg in jim pri tem po moznosti se neka velika zverina posoja mikrofon).

kdor se je spomnil izreka may you live in interesting times, si zasluzi ene par krepkih okol kepe :)