2 uri
Siemens Energy čisti izgubarsko vetrno podružnico Gamesa in izboljšuje napovedi dobička
4 ure
Najbolj brani članki danes
6 ur
NLB z rekordnim rednim četrtletnim dobičkom, je pa na ravni zadnjega lanskega četrtletja 5
8 ur
Nove omejitve za Airbnb na Dunaju: kakšne so v primerjavi z načrtovanimi prepovedmi pri nas
9 ur
V ZDA preklicali izvozna dovoljenja za dobavo čipov kitajskemu Huaweiju 2
10 ur
BMW M4 CS prihaja z motorjem, ki izvira iz serije DTM 2
10 ur
Sistemska in interesna ksenofobija do tujih lastnikov ubija vrednost Slovenije 6
11 ur
Protiinflacijski boj: Korejci so dali fokus na skrčflacijo, Nemci na kebabflacijo 3
12 ur
Takšno naj bi bilo vprašanje na novembrskem referendumu o JEK 2 6
12 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
12 ur
Arbitraža: Republika Srbska mora slovenski družbi plačati 45 milijonov evrov 1
12 ur
Švedska centralna banka je znižala ključno obrestno mero 1
12 ur
Katere inovacije na področju energije navdušujejo v EU 3
13 ur
Tudi poštarji bodo stavkali 1
13 ur
Dvomesečno rast proizvodnje v nemški predelovalni industriji je marca prekinil nov upad
13 ur
Nasvet: na kateri upravni enoti se najmanj čaka na osebne dokumente 2
15 ur
Stroški oklestili dobiček BMW
15 ur
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
16 ur
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
19 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek TOP ČLANKI - Kaj danes berete

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.230
[Glavni forum] Tema: TOP ČLANKI - Kaj danes berete
[#2752669] 13.01.19 17:21 · odgovor na: hostamox (#2752664)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 13.01.2019 17:49
[hostamox]
Nekam hitro si tole prodal. Se držiš pravila mirnega spanca.
ja, temu dajem absolutno prednost pred vsem.
Za vikend sem imel primer taxi driver indikator. Gospod kupuje ob večjih padcih in prodaja po 10posto dvigu vračunajoc stroške.
se pravi not gre takrat, ko se mu zdi dovolj ekstremno, nakar rece nobody ever went broke taking profits in ko ima 10%, gre strogo ven?

to se mi zdi zelo smiseln pristop (ob vsem zavedanju mehkosti tistega o dovolj ekstremno) in je v resnici prav to, kar sem tudi sam nameraval, ko sem se recimo temu nekoliko re-aktiviral.

vendar se je izkazalo, da je sta moj urnik in lestvica prioritet taksna, da ni receno, da bom zraven, ko bo teoreticno tocka za izstop (se manj, kot sem si predstavljal). tako da to izvajam manj sistematicno, kot pa sem nameraval.

ja, vem, da je najlepsa pot v pizdarijo nekaj na pol :)

p: v zadnji buli nabavil aapl, noc, iff, bbu in sopek cevovodarjev, aapl je sugav, ostali pa so ravno nekje 10% in je cas za odlocitev. vsi nakupi so izbrani v duhu "ce bom slucajno takrat ravno moral peljat psa na aerobiko in bo potem treba cakati naslednji ciklus, pa tudi prav".

izven tega imam tudi vreco "tole so precej specialne firme in so lahko stalni gosti dok se drukcije ne naredi" - nvo, sne, dis, bam in tukaj je bil tudi aapl, dokler ni bil prekvalificiran v trgovalno vreco. (ja, vem, da se da pri vsakem najti crno piko ali pike, so pa dobri v svojih panogah in ta panoge so po moje primerne za maraton.)

zelo pazim na to, da je prehodnost iz drzalne v trgovalno visja kot iz trgovalne v drzalno.