Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Apple znižal prodajne načrte

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
[Glavni forum] Tema: Apple znižal prodajne načrte
[#2750917] 03.01.19 19:11 · odgovor na: crt (#2750908)
Odgovori   +    0
[crt]
re apple, tole je kul in hkrati staro dve leti, kar daje se dodatno sporocilo (tako glede tega, da je se vedno aktualno - nereseno, kot glede tega, da se je vmes vendarle zgodila solidna rast dobicka, ki se vedno traja)

stratechery.com/2017...a-problem/
sem prebral, priblizno nekako razumem.

moj medvedji point je, da so vse delniske valuacije v tem trenutku se vedno totalno abnormalno sick. ja, se vedno, kljub tej korekciji ali uradnemu vhodu v medveda, izrazoslovje ni bistveno. vse vkljucno z aapl je sick, in aapl je pac samo vrh ledene gore glede na maso in vzvod, ki ju vlece za sabo. bolezen se je akumulirala skoza dolga leta qe-ja in buybackov in na papirju prenapihnjenih ponderjev in tako naprej. to je ful na kratko diagnostika.

zdaj, ce gremo k terapiji. aapl je relativno okej, kot firma, pac relativno okej z vidika prezivetja. ima pa glih aapl ta prvi za narest ta reality check (ki se jim je imo vceraj oz. danes tudi zgodil): kdo smo, od kod prihajamo, kam gremo. zdaj se pogledali v spegel in mislim, da se sami precej zavedajo kako napihnjeno je vse skupaj. pizda, samo z buybacki v zadnjem letu so pusnili 14 BN.

ni toliko problem v applu. ja, so specificni zaradi velikosti in odvisnosti od kitajske (kar je denimo tudi nike, pa primerjaj njihov chart v zadnjem letu) in posebnosti trga, no kot firmi jim se najbolj zamerim, da so se odrekli pionirstvu v inovacijah v post-jobsovi fazi... ampak vse to so finese.

bistveni problem je v totalnem delniskem balonu, in aapl ga je tule ze striktno zaradi svoje velikosti se fejst dodatno napihnil. ergo, ce stavim proti applu, ni toliko stava proti njim, nic osebnega, samo sibek clen v verigi iscem, in ta moment so pac fejst sibki. saj vidis, da 3x shortam cel spx. vem, da se bojo pobrali, ampak dotlej znajo fejst spusit.

kje je meja? ne vem, ampak moji medvedi jo imajo za aapl nastelano pod 100, nekje v coni 60-80. vsi po spisku.

je treba bit fejst fleksibilen v teh cajtih. in izkoristi sanso. ti si ta prvi na tem forumu, ki bi moral znat to prav igrat. ne morem ucit profesorja in sori, ce sem si vseeno to dovolil. ajd, cheerz.

ps. se mi zdi da ga poznas: twitter.com/hussmanjp njega mi je svojcajt priporocil tadej. ja, perma medo, ampak poglej njegove projekcije. tole komot pusne se olala.

pss youtu.be/GRxofEmo3HA