Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
Denar je, le poiskati ga je treba znotraj javnega sektorja, kjer ga nekateri deli imajo veliko preveč. Npr. nekaj malega se zmanjša masa za plače zdravnikom, lahko tudi učiteljem, ki so le štiri falirane učiteljske ure v razredu, nekaj se zmanjša masa za plače tudi policistom...in bo dovolj denarja za socialne zavode. Denarja je že zdaj znotraj javnega sektorja dovolj in naj ga prerazporejajo kakor vedo in zmorejo, naj tudi eni druge izsiljujejo, le večjega deleža BDP ne smejo dobiti, kajti moramo vedeti, če vlada da njim več bo nekdo imel manj...Torej, kot podjetnik sem proti zvišanju plače policistom, učiteljem, socialnim delavcem, zdravnikom...če to pomeni, da bo vlada iskala denar izven javnega sektorja in ga bo vzela zasebnem gospodarstvu, torej meni in mojim delavcem.

V članku je govora o socialnih zavodih in ne o učiteljih in zdravnikih. Najprej razčistiti kaj so socialni zavodi. To so po domače domovi za ostarele... Država za njih ne prispeva NIČ, vsak si plačuje sam oskrbnino (ali svojci, ali občine, ki so mnogokrat ustanoviteljice domov). Torej so tvoje lamentacije povsem nepotrebne. Ker bodo plače nekoliko večje bodo pač oskrbovanci (ali zavezanci za njihovo bivanje) prispevali nekaj dodatnih evrov, država pa kot rečeno nič. In povečanje bo v javnih domovih (leta 1993 je država prevzela vlogo ustanoviteljice 60 domov) kakor tudi v domovih s koncesijo. Verjetno je vsakemu jasno, da to nima nobene tveze z plačami v JU, visokem in srednjem šolstva (Osnovno menda občinsko), ki se financirajo direktno iz proračuna.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2750211

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> Denar je, le poiskati ga je treba znotraj javnega sektorja, kjer ga nekateri deli imajo veliko preveč. Npr. nekaj malega se zmanjša masa za plače zdravnikom, lahko tudi učiteljem, ki so le štiri falirane učiteljske ure v razredu, nekaj se zmanjša masa za plače tudi policistom...in bo dovolj denarja za socialne zavode. Denarja je že zdaj znotraj javnega sektorja dovolj in naj ga prerazporejajo kakor vedo in zmorejo, naj tudi eni druge izsiljujejo, le večjega deleža BDP ne smejo dobiti, kajti moramo vedeti, če vlada da njim več bo nekdo imel manj...Torej, kot podjetnik sem proti zvišanju plače policistom, učiteljem, socialnim delavcem, zdravnikom...če to pomeni, da bo vlada iskala denar izven javnega sektorja in ga bo vzela zasebnem gospodarstvu, torej meni in mojim delavcem.


V članku je govora o socialnih zavodih in ne o učiteljih in zdravnikih. Najprej razčistiti kaj so socialni zavodi. To so po domače domovi za ostarele... Država za njih ne prispeva NIČ, vsak si plačuje sam oskrbnino (ali svojci, ali občine, ki so mnogokrat ustanoviteljice domov). Torej so tvoje lamentacije povsem nepotrebne. Ker bodo plače nekoliko večje bodo pač oskrbovanci (ali zavezanci za njihovo bivanje) prispevali nekaj dodatnih evrov, država pa kot rečeno nič. In povečanje bo v javnih domovih (leta 1993 je država prevzela vlogo ustanoviteljice 60 domov) kakor tudi v domovih s koncesijo. Verjetno je vsakemu jasno, da to nima nobene tveze z plačami v JU, visokem in srednjem šolstva (Osnovno menda občinsko), ki se financirajo direktno iz proračuna.

Lahko je tudi tako kot si napisal, ne more pa spremeniti dejstva, da je godljo zakuhala vlada, ki je zvišala plače, zagotovila pa je denar za višje plače le prodajalcem megle kot so npr. učitelji z že tako in tako visokimi plačami, domovi upokojencev pa naj za zagotovitev višjih plač svojem osebju zvišajo oskrbnine, torej naj z višjimi cenami udarijo po upokojencih. Samo naj se ve, tudi Erjavec in Bratuškova sta bila za to, da se z višjimi cenami oskrbnin dejansko znižajo pokojnine.

Strani: 1