Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.832
[Endimion]
> [0513ANITO]
> Nič tazga.
>
> ORBAN jim je na grd način povedal, da je za boljše življenje in prosperiteto države Madžarske potrebno VEČ DELAT.
>
> Bolj kot bodo ostali narodi rajali, bolje bo za delovne Madžare. Konkurenca z vzhoda (daljnega ne tistega za SLO mejo) je pač neizprosna. Vztani in delaj ali pa se sprijazni z bedo.
>
> Vedno je tako bilo in vedno bo.

To je dodatnih 33 ur na mesec. Oziroma praktično ekstra 5 dni. Naloži tvojim, da naj delajo 11 ur na dan, namesto dosednajih 7,5/8.0

> Spomnite se malo zakaj ima Vatikan Švicarsko gardo...zaredi bede švicarjev, ki so se šči prodajat v svet...pa poglejte danes.

Najprej o tejle gardi:
en.wikipedia.org/wik...wiss_Guard

PLača gardista je 1300€

Ni ravno bogatija no...

> Edino kar ne podpiram je plačilo čez 3 leta za opravljeno delo.

Ti dve alineji gresta skupaj. Povišanje dopustne kvode nadur, in defferement plačila. Zakaj bi zaposleni kreditiral svojega delodajalca? A so roki plačil na Madžarskem ravno tako 3 leta? Ne bi rekel....
Za začetek, naj za delojemalcem odpravi omejitev 80 nadur letno (ali koliko je že pri nas). Če človek želi delat in zaslužit (posebej če rabi denar...za preživerje ali pa luksuz..skratka karkoli), ga je nesmiselno držat na omejitvi 80 nadur letno.

33 ur na mesec več, ni nič posebnega...sam sem jih tudi kot delojemalec naredil vsak mesec bistveno več (nisem štel, ampak delo opravil do konca, drugače bi izgubljal stranke) in jih bistveno več opravim tudi kot delodajalec (spet iz razloga, da so moje stranke "postrežene" v najkrajšem možnem času). Delo mi vsaj običajno ni v breme.

Moji zaposleni pa delajo kar lepo redno službo po 8 ur na dan...nobenga ne silim in nobenmu ne prprečujem, da potegne, če je dovolj dela.

Švicarsko gardo sem pa dal za primerjavo, kako so se Švicarji udinjali Vatikanu za vsakdanji kruh..tako nizko si bili. Danes je seveda Švicarska garda stvar ponosa in tradicije...Ne more vsak čoban "varovati Papeža".

In ja...kar se tiče odloga plačila za opravljene nadure...sem že prej pisal, da se s tem ne strinjam.