Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gobim sporočil: 583
Današnji upokojenci večinoma že opravljajo družbeno koristno delo tj, skrbijo za svoje vnuke ob dveh ali večih polno zaposlenih starših. Vprašanje je, če bi bili ti mladi starši tako produktivni, če ne bi bilo družinske pomoči.

Gledam moja dva. Več kot desetletje sta skrbela za moje 4 in sestrine 4 otroke. Jim kuhala kosilo, jih vozila v šolo in nazaj, jih pobirala ob koncu obšolskih aktivnosti...In jih ob tem zs potrpežljivostjo in modrostjo, ki jih prinesejo leta vzgajala v spodobne ljudi. Midva s sestro in najina partnerja tega nikoli ne bi zmogla sama, ali pa bi bila cena za najini karieri bistveno višji. Podobno je še kje v Evropi.

Forumaši so v svojih komentarjih kar dobro ocenili fašistoidnost tega predloga. Ko se pojavljajo taki predlogi pa se nihče ne vpraša zakaj primanjkuje sredstev? Kaj je pravi razloh. Odpravite davčne oaze, pa evropske (in tudi katere druge države) ne bodo imele nikakšnih problemov s financiranjem pokojnin.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2748191

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.900
Predvsem racionalizirati javno porabo, sicer se nam bodo vsem zgodili rumeni jopici. In ga nehagt srat z visanjem davkov, javnih in skritih (poloznice) za podpiranje neproduktivnih nevladnih organizacij, civilnih druzb in jebivetrov vseh sort.
FIN223552 sporočil: 1.136
[gobim]
Forumaši so v svojih komentarjih kar dobro ocenili fašistoidnost tega predloga. Ko se pojavljajo taki predlogi pa se nihče ne vpraša zakaj primanjkuje sredstev? Kaj je pravi razloh. Odpravite davčne oaze, pa evropske (in tudi katere druge države) ne bodo imele nikakšnih problemov s financiranjem pokojnin.
Kaj je pravi "razloh"?
Neverjetno nizka upokojitvena starost večine današnjih penzionistov in njih neproduktivnost v prejšnji (in tudi zdajšnji) državi. Naj te opomnim, da se penzije niti slučajno ne pokrivajo iz že tako previsokih TRENUTNUIH prispevkov delovnega naroda, ki je še ostal zunaj parazitskega sektorja. Od VAŠIH prispevkov ni ostalo popolnoma nič, kar je odraz politične aktivnosti VAŠE generacije.

Potrebna je ogromna injekcija iz proračuna , zato, da lahko demokratična večina vas nezasuženo lagodno živite - pol proračuna gre za javne plače in penzije.

Živite kot bubregi v loju, pa bi radi samo vedno več in več. Večina ostalih nas penzije niti dočakala ne bo, pa tudi želela ne bo dočakat, ker ste naše penzije in tiste naših otrok že požrli trenutni DESUS-upokojenci.

Pogojevanje penzije do časa hudih zdravstvenih težav se sliši čisto na mestu. Čisto nič se mi ne smilite sicer. Zakaj smo jaz in moji otroci obsojeni na financiranje vsega vašega zabušavanja v socializmu, ki bi ga radi podaljšali do smrti?

Strani: 1