Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.365
Zadnja sprememba: Endimion 05.12.2018 08:54
Nimam zdajle cajta risat grah. Sem pa razčlenil prihodke in odhodke na poslovne in finančne:

ibb.co/qsKBzc6

Če sem to vse prav prekopiral iz pdf jev. Številke so v 1000€

Ampak lepo kaže, da so podjetja iz poslovanja delala zelo dobro. Ves čas. Iz poslovanja so imela najslabši rezultat leta 2009 ko so imele pozitivne razlike za 2 milijarde €.

Kar za kapitalista pokvari sliko so netto finančni prihodki, ki do požrli lep kos ustvarjene akumulacije.

Masa brutto plač pa v smislu deleža v poslovnih prihodkih podjetij niti ne rase, niti ne pada posebno. Giblje se med 9,5% in 10,5%

Zanimivo. iz tabele bi jaz rekel, da zadnje predkrizno leto, ni bilo 2008. bilo je 2007. že v letu 2007 finančni odhodki podjetij surovo poskočili. In tega nihče ni opazil?

Za konec bi dodal da velja tako vaša teza, da so/ste kapitalisti dobili po riti. in to veliko bolj kot zaposleni. Vendar to ni posledica tega, da bi zaposleni imeli večji kos pogače, ampak je kriza dodobra oklestila finančne vire, razdolževanje in odpisi (Pre)napihnjenih naložb, so naredili svoje.

Velja pa tudi Marjanova teza, da zaposleni ne dobijo v seštevku relativno gledano nič več od skupaj ustvarjenega kot pred 14 leti. Na stat.si Sem šel primerjat še relativno gibanje skupnih sredstev za zaposlene in nominalnim BDP-jem. Ne deleže ampak premike.



ibb.co/wcFbSsR

Praktično to jaha zelo skupaj. V času krize so se sredstva za zaposlene počasneje prilagajala navzdol, vendar je BDP relativno gledano spet začel prehitevati, a so plače hitro "reagirale"