Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [MarijanMacek]
> >

Nekateri, posebej prisesanci na proračun mislijo, da nam dolga nikoli ne bo treba vrniti, podobno so mislili tudi Grki.
Daj mi razloži kdo so prisesanci na proračun. Če te kaj poznam misliš s tem javni sektor, ampak že tu je problem recimo z zdravstvom. Kolikor vem iz osebnih izkušenj sem do sedaj vse stroške plačal sam s svojim dodatnim in obveznim zavarovanjem, torej nič (nič) iz državnega proračuna. Po drugi strani pa podatki kažejo da je tudi v gospodarstvo kar precej takih prisesancev na proračun, nekateri v obliki vzpodbud, nekateri delajo za plačilo iz proračuna....

O Grkih se pa bridko motiš. Dolga ne bodo nikoli 100% poplačali. Je ni države, ki bi to zmogla, kar sta menda ugotovila že dva od trojke. Do sedaj se je samo reševalo DB in ustrezne francoske banke.

Se ne reče zaman "Če sem dolžen 1000€ je to moj problem, če sem dolžen 1M€ je pa to problem banke!"

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2745454

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [vickibedi]
> > > [MarijanMacek]
> > >
>
> Nekateri, posebej prisesanci na proračun mislijo, da nam dolga nikoli ne bo treba vrniti, podobno so mislili tudi Grki.

Daj mi razloži kdo so prisesanci na proračun. Če te kaj poznam misliš s tem javni sektor, ampak že tu je problem recimo z zdravstvom. Kolikor vem iz osebnih izkušenj sem do sedaj vse stroške plačal sam...
Prisesanci so vsi, ki dobijo plače iz proračuna pa tudi moji kolege podjetniki, ki opravljajo dela za naročnike financirane iz proračuna kot so npr. občine, šole, zavodi...

Osebnih izkušenj kar se zdravstva tiče nimam, zdravil ne jem, vabila za preglede takšne ali drugačne gredo v smeti, kajti zakaj bi dovolil, da me motijo v življenju...

Kaj pa me moti? Obrestna mera ameriškega FED-a je prešišala 2%, stanovanjska posojila v ZDA so 5%...vse kot pred evropsko krizo leta 2008. Kaj če se scenarij ponovi? V bodoči krizi me ni treba hvaliti, da sem napovedal krizo, ker sploh nisem mogel zgrešiti, saj vedno napovedujem krizo.
PyotrNovak sporočil: 5.775
Sem bral odlično analizo. VEDO da Grki ne bodo plačali, toda v "šoli" bodo naslednjih 20-30 let, da zraste genracija, ki ne bo več navajena zastonj denarja.
Čez par let se jim bomo pridružili....

PS: Tvoje pisanje spravljam, da ti ga ob primernem času serviram. Ja sam ti onako malo zlopamtilo. Hehehe

Strani: 1