Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nemški gradbeni sektor cveti

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bigl sporočil: 18.363
[Glavni forum] Tema: Nemški gradbeni sektor cveti
[#2744349] 25.11.18 08:47
Odgovori   +    0
Manjka jim več miljonov stanovanj. Da zaustavijo rast najmenin, ki so podivjale. Lep dan.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2744349

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[Glavni forum] Tema: Nemški gradbeni sektor cveti
[#2744354] 25.11.18 09:11 · odgovor na: bigl (#2744349)
Odgovori   +    9
[bigl]
Manjka jim več miljonov stanovanj. Da zaustavijo rast najmenin, ki so podivjale. Lep dan.
Mi nimamo tega problema, najemniškega trga skorajda ni :)

Dejansko je v Nemčiji (bolje poznam München) norišnica glede tega. Ljudje se morajo odreči novi službi (teh je dovolj), ker ne dobijo stanovanja in se ne morejo preselit.

Problem je navzoč tudi med Slovenci, ki želijo tam delat. V Facebook skupinah niso redke prošnje tipa "Dobil sem službo, začeti moram čez dva tedna, vendar nisem uspel najti nastanitve. Ali mi lahko kdo za nekaj tednov odda sobo, kavč, nekaj, da si najdem stanovanje ter začnem delati."

Zanimo je tudo to, da si problema ne moreš rešiti z denarjem, v smislu, da bi rekel "bom ponudil pa 15% več pa bo". Ne bo. Cena je dana vnaprej, na stanovanje se prijavi 50 ali tudi 100 prijaviteljev, lastnik izbere enega.

To pomanjkanje stanovanj tako postane velika cokla v razvoju mesta, regije. Biznis laufa, služb je več kot ljudi, ljudje pa ne morejo prit, ker služba ti nič ne pomaga, če nimaš kje živet.

Strani: 1