Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Delo: Korupcijski škandal na Telekomu Slovenije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Delo: Korupcijski škandal na Telekomu Slovenije
[#2744114] 23.11.18 13:29 · odgovor na: (#2744099)
Odgovori   +    9
[kren]
> [vrac]
> Takšne afere kažejo vso bedo kadrovske politike v državnih podjetjih. Pa kje jih najdejo?

Tam kjer zasebna podjetja. Razlika je v tem, da imajo skrbni lastniki zasebnih podjetij boljši nadzor nad poslovanjem in svojimi zaposlenimi in jih zato težje okoli prinašajo. Ni torej problem v kadrovski politiki, ampak v nadzoru.
Potem pa pride volk in piha, piiiiiiiha v hisice, in un pujsek v hisici z zasebnim lastnikom ostane na varnem ker ima kakovosten nadzor gradnje, ali kako se gre pravljica?

Iz osebnih izkusenj funeliranja dnarja ven preko stroskov in nizko obdavcenih espejev bi ti lahko povedal sto in eno zgodbico o privatnih in cudovito nadzorovanih Harvey Normanu in Leclercu, da ne omenjamo nekoliko pol-privatnih Big banga in merkurja.

Mnozice cudovito opremljenih dnevnih sob in kopalnic zasluznih trdo garajocih nabavnikov... kok je to enih sedeznih padlo s tovornjakov... pa vilicaristi tudi radi kak komad posrek spustijo in napisejo en luskan formularcek za kavico in sendvic - seveda vse z vedenjem direktorja, kam pa pridemo ce bi vilicaristi zase kradli :-)

Pa vse dol do miniaturnih espejev in doojckov, kjer se lastnik ukvarja s pomembnejsimi posli, poslovanje mini trgovinice za koncne stranke pa prepusti enemu salabajsku na minimalcu + 100 eur.

nagradice tu, nagradice tam... pa ne govorimo o poslovnih kavicah in kaksnem bonu za toplice, ampak o cold hard evrckih iz rok v roke :-)

Najnizja podkupnina da je bila stranki ponujena moja roba in ne konkurencna, je bila 20 evrov :-) Za 20 evrov se je prodal siromak :-) Zivel drug tito!

zgodbica se zavrti okoli ko se kot predstavnik dobavitelja pogovarjas z lastnikom podjetja (ponavadi manjsega). Potem gre tako: "cuj ti nemirni, sem slisal da dobavljate za ta in oni razpis... dajte vi to enih 20 komadov vec nabavit... pac pomota, clovek se zatipka... pa bom vseh 20 kosov jaz kupil... pravis da rabis velik servis na avtu... pelji tu k francatu, bomo mi pokril, pa vredi bo narejeno :-)

pa sami posteni ljudje, ljubeci druzinski ocetje in stebri lokalnega comunitija in tko naprej. Job creators po amerisko :-)

Zato pa pravim da je Rojs vredi desc in da ga je skoda :-)