Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Najbolj brani članki danes

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
[Glavni forum] Tema: Najbolj brani članki danes
[#2743895] 22.11.18 13:27 · odgovor na: najobj (#2743843)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, jaz se stavami malo igračkam na Športni loteriji, kjer ponudba ni zelo obsežna - OK, za pušit je še vedno preveč obsežna - ampak stave na šah pa si res ne znam predstavljat oziroma ne razumem, kako s stavami na aktualni meč Carlsen kontra Caruana lahko kaj zaslužiš, razen če imaš jajca stavit na zmago enega ali drugega ... khmm, in samimi remiji do zdaj veselo pušiš ...

P.S.: skoki so sami po sebi že za skakalce zelo tricky zadeva in zaradi vetra še dodatno, tako da po mojem s stavami na skoke lahko zaslužiš še kakšno tekmo ali dve, če imaš jajca stavit na Klimova in ostale novince (= 7 med prvih 10 na prvi tekmi, če sem prav preštel) med najboljšimi v letošnji sezoni svetovnega pokala, tako da skoki niso na mojem repertoarju, ko jih Športna loterija včasih uvrsti v svojo ponudbo ...
za sportno loterijo ne vem kako to pokriva, si pa predstavljam, da ziherasko kopira kvote od tujih bukijev pa margin zraven nabije, tako da tam ne bi slatal.

bukiji delajo razlicne napake in se jih da kaznovat.

npr. sah.

najprej so tu soft bukiji, ki imajo v algoritmih zelo konzervativen risk management in si ne upajo dajat previsokih kvot na underdoge (to je v sahu normalno crni, oz v tem mecu caruana), posledica cesar je, da morajo imet visje kvote na remi, sicer bi jim margin eksplodiral. kvote na remi pri soft bukijih se v tem mecu gibljejo zelo predvidljivo: odprejo se priblizno pravilno, potem pa se jim napake pocasi akumulirajo in tik pred zaprtjem je na remi praviloma ze zelo luskan value.

po drugi strani imajo sharp bukiji precej bolj realne kvote na remi, se jim pa dogajajo strupeni nihaji na zmago enega ali drugega, pac glede na promet v eno ali drugo smer, in tam se sem pa tja spet pojavi value. v tem dvoboju imajo malo prevec prometa na carlsena, zaradi cesar je pogosto najboljsa kvota na caruano tik pred zaprtjem, sploh kadar igra s crnimi.

je pa res, da je ta dvoboj tezko igrat, manj napak delajo kot npr. na kaksnih drugih turnirjih.

s smucarskimi skoki tudi delam visok roi in veckrat premaknem kvoto, je pa tam treba dejansko vse treninge in tekme spremljat in sledit medije in vse po spisku, pa se bazo drkat. samo za drobceno ilustracijo, pred vsako tekmo preverim vremensko napoved, ker je lahko bistven podatek ali bo pihal vzgornik ali poklopnik. nasi in norvezani preferirajo vzgornik, nemci poklopnik...

kvote v skokih spet precej nihajo, imam pa dosti raje h2h evente kot pa stavit na zmagovalca tekme, predvsem je na ta nacin bolj obvladljiva varianca. najboljsa akcija je pa med novoletno turnejo, ko se usuje nemski dumb money, takrat sprica value iz vseh koncev.

na koncu balade gre samo za brskanje kje je value. ce je value, se lahko tudi spuseno stavo smatra za dobro, in obratno, ce ni value, potem je lahko tudi zmagovalna stava napaka.