Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Najbolj brani članki danes

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
[Glavni forum] Tema: Najbolj brani članki danes
[#2743745] 21.11.18 21:12 · odgovor na: crt (#2743741)
Odgovori   +    3
[crt]
pa ti si ziv :)

ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.
ma ja, sem ziv, samo na stavnicah imam polne roke dela, je zacela sezona v smucarskih skokih in je treba bazo zakurblat, plus sah mec za svetovnega prvaka, plus hokej... itak generalno cikcakam glede na sezono, med borzo in sportnimi stavami, pac ribarim kjer me bolj zrajca. men je to dvoje vseglih :)

ne vem. buy the dip je fertik ze od poletja. vecina dobrih penzionerskih strategij za bull market je pod lajsto, ne delajo vec. gl, sej vem da mas medvedji backup scenarij ;)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2743745

Strani: 1

crt sporočil: 27.208
[Glavni forum] Tema: Najbolj brani članki danes
[#2743747] 21.11.18 21:17 · odgovor na: anon-186196 (#2743745)
Odgovori   +    5
nerodno je to, da tudi ce se fed zdajle takoj ustavi, kar se zdajle takoj najbrz ne bo (ceprav po moje dalec ni), ostane se vprasanje front loadinga... hocem rec, da smo z raznimi prijemi (denarnimi, davcnimi...) pojedli smetano ze za nekaj let naprej, pa hkrati se razvadili, tako da zdaj bi ze nekaj statisticno normalnega bilo cist grozno.

fed rate na market peaku 2007 je bil 5+ procentov. danes bi bilo to direkt za frslok.

v glavnem, treba je nekako dogurat do polovice februarja, potem pa zacnejo cebele spet letet in rastline se zbudijo in je kul.
crt sporočil: 27.208
[Glavni forum] Tema: Najbolj brani članki danes
[#2743748] 21.11.18 21:23 · odgovor na: anon-186196 (#2743745)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 21.11.2018 21:23
sva se pogovarjala ondan s kolegom ... ti sicer nisi vezan na gospodarski ciklus, midva pa sva in pri tem se pojavi tole -

ko grejo zadeve (makro poslovno okolje) en cas gor, si ravno spet nek lepsi kos speha nabral in gledas, kaj zdaj z njim.

in hkrati je ravno to ( = po nekaj letih smooth sailing) najbolj narobe cas za "joj, kam bi del".

tak da engels bi rekel, da varcevanje nosi v sebi dialekticno seme svojega propada :))
bigl sporočil: 18.363
[Glavni forum] Tema: Najbolj brani članki danes
[#2743749] 21.11.18 21:28 · odgovor na: anon-186196 (#2743745)
Odgovori   +    1
[mrkolice]
> [crt]
> pa ti si ziv :)
>
> ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.

ma ja, sem ziv, samo na stavnicah imam polne roke dela, je zacela sezona v smucarskih skokih in je treba bazo zakurblat, plus sah mec za svetovnega prvaka, plus hokej... itak generalno cikcakam glede na sezono, med borzo in sportnimi stavami, pac ribarim kjer me bolj zrajca. men je to dvoje vseglih :)

ne vem. buy the dip je fertik ze od poletja. vecina dobrih penzionerskih strategij za bull market je pod lajsto, ne delajo vec. gl, sej vem da mas medvedji backup scenarij ;)
He,he, mečeš pikado na tablo :) ali uporabljaš verjetnosti račun, mislim verjetnostni integral in statistične baze:-). Še nek zelo zanimiv matematični fenomen se menda uporablja, v zvezi z obdelavo baz, izhaja prav iz stav, koristen tudi za napovedi....Ker nič ne stavim, nič od tega ne uporabljam. Na drug način prispevam v dobrodelne namene. Lep dan.
najobj sporočil: 31.922
[Glavni forum] Tema: Najbolj brani članki danes
[#2743843] 22.11.18 11:01 · odgovor na: anon-186196 (#2743745)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 22.11.2018 11:02
[mrkolice]
> [crt]
> pa ti si ziv :)
>
> ja, trend se je spremenil iz "vse gre gor, obcasno pa kaj tudi ne" v kontra temu - guilty until proven innocent.

ma ja, sem ziv, samo na stavnicah imam polne roke dela, je zacela sezona v smucarskih skokih in je treba bazo zakurblat, plus sah mec za svetovnega prvaka, plus hokej... itak generalno cikcakam glede na sezono, med borzo in sportnimi stavami, pac ribarim kjer me bolj zrajca. men je to dvoje vseglih :)

ne vem. buy the dip je fertik ze od poletja. vecina dobrih penzionerskih strategij za bull market je pod lajsto, ne delajo vec. gl, sej vem da mas medvedji backup scenarij ;)
... čuj, jaz se stavami malo igračkam na Športni loteriji, kjer ponudba ni zelo obsežna - OK, za pušit je še vedno preveč obsežna - ampak stave na šah pa si res ne znam predstavljat oziroma ne razumem, kako s stavami na aktualni meč Carlsen kontra Caruana lahko kaj zaslužiš, razen če imaš jajca stavit na zmago enega ali drugega ... khmm, in samimi remiji do zdaj veselo pušiš ...

P.S.: skoki so sami po sebi že za skakalce zelo tricky zadeva in zaradi vetra še dodatno, tako da po mojem s stavami na skoke lahko zaslužiš še kakšno tekmo ali dve, če imaš jajca stavit na Klimova in ostale novince (= 7 med prvih 10 na prvi tekmi, če sem prav preštel) med najboljšimi v letošnji sezoni svetovnega pokala, tako da skoki niso na mojem repertoarju, ko jih Športna loterija včasih uvrsti v svojo ponudbo ...

Strani: 1