Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
[crt]
> [mrkolice]
> eurusd? razumem, da ne igras tega, samo hipoteticno.

ne igram tega, ker je dalec prevec zivahno podrocje glede na cas, pozornost in apetit, kolkor lahko namenim.

ker za moje pojme je najvecja mozna stala to, da se necesa lotis, ko imas ravno nadpovprecno tega trojega zgoraj, odpres pozicijo, regresiras nazaj na normalno malo vsega in ko ti rata spet pogledat, je samo se luknja pa kadi se ven. velja tudi za delnice, ampak pac za razlicna plemena njih razlicno mocno.

a si me vprasal za mnenje o cifri? ne vem, ker s tem si vprasal za mnenje o obrestni meri, tam sva pa ze rekla, da ne poznam timinga in cifre vrha.

lahko dodam samo, da je po moje spet tako, da je fed lokomotiva, ostali pa vagoncki za njo, ki sledijo z nekim zamikom in da ni nemogoce, da ecb se ne bo niti prisla do poti gor, ko bo fed ze rekel aja kurc pol gremo nazaj.

> na subtilen nacin postaja precej vazna variabla za celo sliko.

tudi po mojem vtisu je tako, da ko se enkrat zacnejo ornk gibanja, so mnoga ali vsa druga v bistvu odmev valutnih.
ta trenutna kombinacija valutnih vojn + trgovinskih vojn + pusione na borzah je strupena. ena od razlik v primerjavi danes z 2008: tedaj ni bilo trgovinskih vojn, oz. v niti priblizno taksnem obsegu. in ko bo prislo do blame gama med nepremicninarjem in pravnikom, bo pravnik s prstom najprej pokazal ravno na carine.

kako se bo razpletel blame game. imam teorijo. poenostavljeno dobimo 2x2 matrico z dvema dihotomnima variablama, 4 kvadrati:
1. om: gor ali dol
2. trgovinske vojne: eskalirajo ali popuscajo.

ce prav razumem: edini nacin za bremzanje medveda na borzah je kombinacija 1. om dol in 2. trgovinske vojne popustijo. ob cemer se mi zdi slednje precej malo verjetno, torej da bi nepremicninar spremenil politiko glede carin in zacel z de-eskalacijo.

fx je tezka igra, najbrz najtezja od vseh, ampak v danih okoliscinah je lahko dober izplen, ce se pac buli v monitor 24/7 in zivi od halo pic. me rajca, bom motril.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2739650

Strani: 1

crt sporočil: 27.225
Zadnja sprememba: crt 26.10.2018 20:55
tu je se en element...

www.politico.com/new...tis-391115

mattis je bil po mojem vtisu mocna (in redka) sila normalnosti v tej ekipi, kar za boltona... cough... ne bi ravno mogel trditi.... oziroma let's hope, da ne bo treba reci "je bil".

NATO URGES TRUMP OFFICIALS NOT TO QUIT INF TREATY: “European members of NATO urged the United States on Thursday to try to bring Russia back into compliance with a nuclear arms control treaty rather than quit it, diplomats said, seeking to avoid a split in the alliance that Moscow could exploit,” reports Reuters.

good luck with that v tem primeru...

Strani: 1