Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
Zadnja sprememba: pobalin 28.09.2018 15:50
[sopranos]
Res ni potrebe, da se žalimo. Napake so nekaj človeškega in vsakdanjega. Se zgodi vsakemu.
To opozorilo vzamem tudi na svoja pleča.
Meni je pomembno, da popravijo. Ker so edini medij, ki popravi. Drugje so tako oholi, da tudi če naredijo napako, le-te ne popravijo.
Ne popravijo vedno oz. ne vsi, nekateri sploh nikdar.
Jaz sem jih dobronamerno opozoril na napako in so jo v roku nekaj minut odpravili. In to je tisto kar šteje.
Eno je biti toleranten do napak, nekaj drugega pa je zanemarjati kronično nefunkcionalnost. Da nekdo v uredništvu poslovnega časnika ne opazi, da polletni prihodki velikega podjetja ne morejo biti samo 250 jurjev, kar še za enomesečne plače ni, je še za strojepisko precej huda napaka. Ki še zdaleč ni edina danes.

live.finance.si/8939...a-stavkati
Stavkajo lahko policisti, ne pa policija, učitelji in ne šola itn. Moj komentar ni nesramen, še ni popravljeno.

live.finance.si/8939...imanjkljaj
Presežek v čem, s kom? Še SURS, ki piše za še ožjo strokovno publiko, je na začetku pojasnil (rast presežka celotnega gospodarstva s tujino), Finance pač ne.

live.finance.si/8939...3-odstotka
Ne cene ampak blago in storitve se dražijo/cenijo. Moj komentar je nesramen in najbrž zato še ni popravljeno.

oe.finance.si/893920...a-Hrvaskem
Tale napaka sicer ni rejverska, piarovsko slaboumnost GEN-I pa so dobesedno prepisali mnogi modiji z državno sta.si na čelu. Vprašanje, ali je GEN-I postavila prvo SE na Hrvaškem ali je postavila svojo prvo SE na Hrvaškem, ne more biti zgolj retorično. Hrvaški mediji to vedo:
www.poslovni.hr/hrva...-rh-345429

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2735835

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.405
[pobalin]
> [sopranos]
> Res ni potrebe, da se žalimo. Napake so nekaj človeškega in vsakdanjega. Se zgodi vsakemu.

To opozorilo vzamem tudi na svoja pleča.

> Meni je pomembno, da popravijo. Ker so edini medij, ki popravi. Drugje so tako oholi, da tudi če naredijo napako, le-te ne popravijo.

Ne popravijo vedno oz. ne vsi, nekateri sploh nikdar.

> Jaz sem jih dobronamerno opozoril na napako in so jo v roku nekaj minut odpravili. In to je tisto kar šteje.

Eno je biti toleranten do napak, nekaj drugega pa je zanemarjati kronično nefunkcionalnost. Da nekdo v uredništvu poslovnega časnika ne opazi, da polletni prihodki velikega podjetja ne morejo biti samo 250 jurjev, kar še za enomesečne plače ni, je še za strojepisko precej huda napaka. Ki še zdaleč ni edina danes.

live.finance.si/8939...a-stavkati
Stavkajo lahko policisti, ne pa policija, učitelji in ne šola itn. Moj komentar ni nesramen, še ni popravljeno.
Nočem sedaj izpasti kot zagovornik Financ, pa vendar. V tej konkretni novički, ko celo sami policaji govorijo, da bodo stavkali v policiji, se mi naslov, da bo stavkala policija ne zdi tako sporen.
live.finance.si/8939...imanjkljaj
Presežek v čem, s kom? Še SURS, ki piše za še ožjo strokovno publiko, je na začetku pojasnil (rast presežka celotnega gospodarstva s tujino), Finance pač ne.

live.finance.si/8939...3-odstotka
Ne cene ampak blago in storitve se dražijo/cenijo. Moj komentar je nesramen in najbrž zato še ni popravljeno.
Tukaj je verjetno spet prišlo do povzemanja SURS-a, in so pač zapisali tisto, kar je SURS pisal. To so novičke, take na hitro, več ali manj copy-paste STA. Avtorski članki so druga zgodba.
oe.finance.si/893920...a-Hrvaskem
Tale napaka sicer ni rejverska, piarovsko slaboumnost GEN-I pa so dobesedno prepisali mnogi modiji z državno sta.si na čelu. Vprašanje, ali je GEN-I postavila prvo SE na Hrvaškem ali je postavila svojo prvo SE na Hrvaškem, ne more biti zgolj retorično. Hrvaški mediji to vedo:
www.poslovni.hr/hrva...-rh-345429
To kar so napisali v naslovu je seveda dvoumno, lahko je razumljeno tako, da so postavili prvo na Hrvaškem ali pa svojo prvo na Hrvaškem. Ampak za naslove sem jaz malo prizanesljiv.Še zlasti če, tako kot ta članek, potem v nadaljevanju pojasni stvari in veš kaj so mislili. Bolj me moti ko naslov govori o eni stvari, vsebina pa je o drugi stvari. Ali pa je vsebina sicer v povezavi z naslovom, a v članki vsebina naslova ne ponovi. In tako ostane tista trditev nepojasnjena. Upam, da ne zameriš, če ne grem iskati primerov za kaj takega. Saj si zagotovo to že kdaj sam doživel.

Danes smo tako narejeni, da je vse instant. Tako da jasno, da prihaja do napak.

Strani: 1