7 min
Nad varnostna tveganja z jasnim in bolj sistematičnim pristopom
11 min
DHL, nemška pošta, izgublja zaslužek
25 min
Brezposelnost upadla, a še naprej upada tudi povpraševanje po delavcih
38 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
38 min
To je podjetnik, ki vam želi polepšati zadnjih 30 let življenja
1 ura
Šef nemške opozicije za brexit krivi Angelo Merkel
1 ura
Večinski delež Panvite prevzeli Hrvati
2 uri
Hrvaški PPD lani s 30,4 milijona evri dobička, dobro petino manj kot leto prej
2 uri
Marca v Nemčiji upad novih naročil, a po panogah so razlike
3 ure
Gregor Adler, Adria Mobil: Napovedi kažejo še večje ohlajanje trga
3 ure
Danes avkcija zakladnih menic
3 ure
Bančni dobički še vedno letijo v nebo, Unicredit presegel pričakovanja analitikov
4 ure
Pridružite se nam čez teden dni na Finančni konferenci: Vse bo malo bolje, če ne bo veliko slabše
4 ure
Kako ELES vidi prihodnost ogrevanja gospodinjstev v Sloveniji (Oglas)
5 ur
Prenovite ogrevanje z vrhunsko toplotno črpalko Stiebel Eltron HPA-O Premium (Oglas)
5 ur
Kako iz grozdja iztisniti samo najboljše? V podjetju Šraml vabijo na dan odprtih vrat
5 ur
Audi zaradi težav z dobavo delov za motorje krepko zmanjšal prihodke in dobiček
6 ur
Vaša priložnost za investicijo v rezidence na edinstveni jadranski lokaciji! (Oglas)
7 ur
Dobrote Dolenjske: Tujcem so naši izdelki všeč, zato gremo še letos na Amazon
8 ur
Ljubljanski župan uvaja takso za vstop turističnih avtobusov v mesto. Kako visoka bo? 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[BeliF]
> [MarijanMacek]
> Leta 1982 je vsaj v Sloveniji še vedno bila tako rekoč polna zaposlenost. Država je po letu 1980 pač polzela v krizo, vendar ni nikoli bankrotirala, bila je pa deležna trdih ukrepov mednarodnih ustanov.

default preko hiperinflacije je še vedno bankrot... in tako kot vsaka hiperinflacija je tudi jugoslovanska potrebovala večletni razvoj. tudi v venezueli se niso kar čez noč zbudili v 1000000% inflaciji

Jugoslavija do leta 1991 NI imela prave hiperinflacije. Med letom 1983 in 1990 je bila inflacija do 35% na letni ravni, malenkost z znanimi hiperiflacijami, poglej recimo www.andros.si/doc/D1...lacija.pdf Kaj je bilo pa kasneje se pa nas menda nič več ne tiče.

> In pomisli, bila je enormno zadolžena, 18 biljonov $ omenja Toni Milanović v Kriza 1980-tih u Jugoslaviji, hrcak.srce.hr/file/250176 sklicujoč se na Kate Hudson, Breaking of the South Dream, The Rise and Fall of Yugoslavia, London 2003, str. 58. predvidevam, da tej številki verjameš....

zakaj bi ji moral verjeti? meni se zdi nepotrebno, ker je bila milijarda takrat precej več vredna kot je danes. podobno kot je Trump dobil "samo" milijon kredita od očeta, pa vsi pozabljajo, da se je takrat z milijonom dalo ustvariti/zapraviti precej več kot se da danes
Saj sem vedel da nimaš občutka za številke. Faktor 1000 pri številkah dolga te ravno tako ne moti kot Tonija Milanovića.... Sta pač oba podobne baže, nakladata v tri krasne, ti recimo z inflacijo!

> Študentov je bilo takrat relativno precej manj, tako da je večina šla v službo nekje okoli 20 leta starosti. Je bil takrat vseeno precej drugačen odnos do dela kot dandanes, ko res precejšen del populacije vleče prvo zaposlitev skoraj do 30-tih...
misliš seveda prvo REDNO zaposlitev. verjemi da so prek "študenca" delali že mnogo prej. večina že takoj pri 15ih, ko je to zakon omogočal
Čuj, jaz sem delal v fabriki, sem popravljal vagone, že pri 14-tih, po končani OŠ! Ampak kakorkoli so delali, jih ni treba zmerjati z mulci in še kaj drugega!