Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[rename]
> [schodr]
> Zanimiv in poveden je bil včeraj Šarčev nagovor, ne bo šel v koalicijo s SDS, raje bo počakal svojo priložnost . Tudi njemu štetje v kvalitativnem smislu ne gre najbolje in očitno tudi ne razume volilnega izida. Sestavljanje levo sredinske vlade ob tem, da je četrtina volilcev volila za desno sredino razumem kot aroganco glede na to , da je Šarčeva stranka dobila polovico manj glasov kot SDS. Očitno oblastno razmišljanje v prvi osebi ednine zaradi oblasti ali v Šarčevem primeru občutka oblasti , in ne v dobro države in državljanov.
> Z nastopanjem in nastopaštvom se koalicija strank , ki vsaka zase ne glede na izid meni, da mora in lahko vlada ne da sestaviti za štiri leta .

Četrtina?
Tretjina je volila desno sredino, tretjina. K SDS in NSI prištej še SLS.
Če bo Šarec sestavljal vlado, bo pripeljal do predčasnih volitev in mislim, da se tega zaveda tudi sam. Če ne sam, pa vsaj tisti okrog njega. Z
ato sem po prespani noči kar precej prepričan, da bo JJ uspel sestaviti vlado. Ali bo v njej tudi Cerar (ki je že spravljivo izjavil, da se k zmagovalcu volitev seveda gre na pogovor) in-ali tudi Bratuškova, pa je še odprto vprašanje.

Na koncu bo lahko JJ celo izbiral, komu bo dal dvojko, hehe.
ne vem no, jaz si tega ne želim... če se bodo skup zmenili na podlagi razreza plena, te lahko gredo vsi skupaj v ku*ac...

zdaj, če so pa sposobni se zmenit skupaj za nek program, ki se ga naj izpelje ajd - saj programsko so bili v "ciljih" dokaj skupaj, sam kaj, ko veliko poti vodi v Rim in je večina v politiki iz vse kaj drugih vzgibov, kot pa dobrobit in razvoj tele žepne državice...

;-)

tak da če že, potem samo temni princ + šareni + splavar na podlagi izvedbe točno določenih projektov, predsednik vlade pa je lahko katerikoli @samec... če spustijo zraven hijene tipa sab, desus, sns, bo sam ku*ac in zgovarjanje, da se nič ne da...

;-)

lpA

p.s.: o puckotih rajši ne bi, ker to bi pa še naš nivo bilo pod vsako kritiko... :-)