Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.337
[FIN-311684]

Gospodarska rast je lepa, rastejo tudi drugi npr. Čehi, ki so nas dohiteli, nekateri prave tudi prehiteli, Slovaki so blizu...Zakaj nas tiste države, ki so ob vstopu v EU bile veliko za nami danes dohitevajo in prehitevajo? Teza. Slovenska politika ima lahko roko pri zadolževanju po modelu, menda se bo teh k.rčevih 100 milijonov nekje našlo... Slovenski javni dolg je 74% BDP, češki pa 35% BDP in ko bomo mi milijarde vračali upnikom, ki smo jih že pojedli, torej denar metali v kanalizacijo, bodo Čehi milijarde vlagali v svoje gospodarstvo.
A ha po tvoje je blo vse skup v kanal vrženo? S takimi podjetniškimi svetovalci... kurc pol...
Po izračunu hrvaškega profesorja financ Andreja Grubišića iz enega evra, ki ostane gospodarstvu, to gospodarstvo ustvari več evrov, iz evra, ki se izpleni gospodarstvu in se porabi v javnem sektorju ostane le 0,90 evrov...Lahko si med tistimi optimisti, ki mislijo, da nam dolga nikoli ne bo treba vrniti, obresti pa kljub temu za nekaj kar smo že pojedli moramo plačati in če bi ta evro, ki ga plačamo za uporabo tujega denarja, ostal v gospodarstvu, bi iz njega dobili več evrov, če bi ga porabili v javnem sektorju bi iz njega imeli 0,9 evrov, če pa ga kot finančni sužnji nakažemo lastniku iz tega evra nimamo prav nič.
Sveta preproščina.... Kaj pa če bi izpulili denar onim ki varčujejo? Slovenska gospodinjstva so med krizo v špajzo (beri bančne depozite) pospravila ekstra tri miljarde €! Kaka je pa korist od rtega denarja? Nulta. ne da rata 0,9€ od 1€. rata nula. ker ta denar ne zarotira. Ne gre v potrošnjo. Kot da si ga v zemljo zakopal.

Še huje. A če zdravnik dela v privat praksi in ga plačaš iz žepa, je po tvoje nekaj naredil, in si plačo zaslužil. Oni, ki dela v UKC si jo pa ni? Al kako? Velja podobno za šole, domove upokojencev,....

Kako dobro to naše "gospodarstvo" zna z denarjem, smo videli v letih 2004 do 2008. Ne s svojim ampak tujim. S tujimi 15 milijardami €. A to pa ni dvigalo BDP-ja? Upam samo da so se za razliko od Tebe, ki boš še v trugi trobental o Štrukljih in prisesancih, ostali moneyžeri kaj naučili, da se nam ona opizoda ne ponovi kot farsa! Ker prvi račun smo plačali vsi. to je ono kar smo bili pojedli. za 15 milijard orgijanja.

forum.finance.si/?m=...652&single

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2715731

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[Endimion]
> [FIN-311684]
>
> ... Slovenski javni dolg je 74% BDP, češki pa 35% BDP in ko bomo mi milijarde vračali upnikom, ki smo jih že pojedli, torej denar metali v kanalizacijo, bodo Čehi milijarde vlagali v svoje gospodarstvo.

A ha po tvoje je blo vse skup v kanal vrženo? S takimi podjetniškimi svetovalci... kurc pol...
»Moja« podjetja po mojih nasvetih kar rastejo in rastejo, meni plačajo svetovanje 150 evrov na uro in smo vsi zadovoljni, jaz lepo skrbim za svoje stranke, one pa še lepše zame. Upajmo, da kmalu po volitvah dobimo zujf 2,3,4,5,6,7,8,9...99 in bo končno Slovenija imela prihodnost in jo ne bodo pojedli štruklji.

Strani: 1