Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako do 550 evrov na uro?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Kako do 550 evrov na uro?
[#2712140] 16.05.18 08:17 · odgovor na: Gustl (#2712131)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: anon-207617 16.05.2018 08:22
Tudi pri IT struckotih je pogosto tako, da ker pac razumejo sistem, rabijo 5 minut da odklikajo tezavo, in seveda zaracunajo toliko da bi na uro zneslo 500 ali se vec. Sicer pa je ta clanek zelo Kyosaki style, ali po slovensko, Turkovic style.

500 na uro za 40 ur dela na teden - torej za kek "poln delovnik", ki prinasa svoje neucinkovitosti in papirologijo in manj draga opravila itd - tega pa je zelo malo, in ni glih povezano z zadevami v clanku.

To bi zneslo 20.000 tedenskega bruto zasluzka, ali cca milijon na leto, ali pa denimo 800.000 na leto, ce si "strokovnjak, ki ceni svoj cas" vzame 12 tednov pocitka in uzivanja z otroci ali smucanja na kamcatki ali izbiranja dodatne opreme v rolls royceu in podobno.

Tak da ce bi clanek zelel biti verodostojen, bi napisal koliko ima ta strokovnjak letno dohodkov, ne pa koliko racuna "za uro".

Tukaj na svobodi privat dohtarji in odvetniki znajo pobasat kakih 200 jurjev letno (morda tudi 300) za svojo dejavnost, kar gre pa visje je pa povezano z managerskimi funkcijami ali pa celebrity statusom (fuzbal oder in kamera etc.)

Baje da cez luzo znajo dohtarji in odvetniki se malo bolj zabeliti, pa kaksni wall street mesetarji tudi, ampak tudi tam ne verjamem da lahko dobis pol milijona za strokovno znanje. Je vezano na promet, ali na managiranje drugih.

Mi je pa zadnjic ena pupa prnesla v mcdonaldsu v dveh minutah robe za 10 gbp... kar na uro znese 300 funtov, kar je skoraj 500 usd :-)

Edit: vidim da je nomad vse razlozil medtem ko sem se jaz usajal :-)

Sicer baje da je v sloveniji 500 na uro vcasih osenarca racunala al ena druga od teh strokovnjakinj... ve se za kako dejavnost :-)