Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[rename]
Seveda mi je jasno, da referendum ne bo uspel. Problem bo kvorum, zato so se vladajoči tudi angažirali, da ni skupaj s parlamentarnimi volitvami. Grem pa obkrožit proti, da ne bom s svojim bojkotom oddal glas za 2.tir.

Ker mi že SDS mečeš pod nos: lahko ti vrnem z izjavo (Janše),da SDS ne nasprotuje 2.tiru. Nasprotuje pa, da se gradi na osnovi zakona in 2TDK. In seveda ceni, ki je nenormalno višja od cen v Evropi.
Tudi meni način preko 2TDK ni preveč povšeč. Mu pa ne nasprotujem, saj zagotavlja neko minimalno varnost pred finančnimi stranpotmi politike.
Kilometer stane 5-7 milijonov, če so zahtevni predori pa do 18 milijonov.
"Naši"(TM) pa zahtevajo 50milijonov za km... tako, da: ljubitelji SMC projekta: f*ck-off! (ali lepše in bolj aktualno rečeno: Hvala, ne!)
O cenah se pa da razpravljat, Avstrijci grade pod Golico 32,9 km dolg dvo cevni tunel s predvidenimi stroški okoli 5 milijard, www.meinbezirk.at/de...57397.html in stroški še zdaleč niso fiksni..... je pa s temi cenami na spletu rahla zmeda, eni navajajo 5,4-10 milijard za vseh 130 km proge, ali 42-70 miljonov na km.

Le kje si ti pobral ceno predorov 18 miljonov/km in novogradnje proge 5-7 miljonov. Podatek za nadgradnjo proge Poljčane-Dolga gora je 30,8M€ za 7,5 km dvotirne proge, ali dobre 4M/km. Kje so pa še zemeljska dela, odkupi zemljišč, premostitveni objekti etc..... Le sanjaj o svojih cenah, kajti sanje umrejo vedno zadnje.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2711374

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
> [rename]
Bom še enkrat dal povezavo na www.finance.si/88188...apitalizem bi te spomnil, da bo Olaj v primeru Šarčeve zmage bodoči gospodarski minister.

Strani: 1