10 min
V ZDA preklicali izvozna dovoljenja za dobavo čipov kitajskemu Huaweiju
33 min
BMW M4 CS prihaja z motorjem, ki izvira iz serije DTM
56 min
Sistemska in interesna ksenofobija do tujih lastnikov ubija vrednost Slovenije 1
2 uri
Protiinflacijski boj: Korejci so dali fokus na skrčflacijo, Nemci na kebabflacijo 1
2 uri
Takšno naj bi bilo vprašanje na novembrskem referendumu o JEK 2 3
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Arbitraža: Republika Srbska mora slovenski družbi plačati 45 milijonov evrov
3 ure
Švedska centralna banka je znižala ključno obrestno mero 1
3 ure
Katere inovacije na področju energije navdušujejo v EU 3
3 ure
Tudi poštarji bodo stavkali 1
4 ure
Dvomesečno rast proizvodnje v nemški predelovalni industriji je marca prekinil nov upad
4 ure
Nasvet: na kateri upravni enoti se najmanj čaka na osebne dokumente
6 ur
Stroški oklestili dobiček BMW
6 ur
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
6 ur
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
9 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1
9 ur
German Managers Don’t See Global Upswing Boosting Their Business
9 ur
German Factory Orders Drop in Sign of Enduring Weakness
9 ur
Velika Britanija: stroški globokega geološkega odlagališča jedrskih odpadkov rastejo na 77 milijard evrov 1
11 ur
Povprečna razvitost v EU: kje je Slovenija zdaj in kje bo po napovedih MDS čez pet let

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-418327 sporočil: 14
Zadnja sprememba: anon-418327 26.04.2018 13:05
[philips]
Kar kaže na dvoličnost telih hiš. Ko je država (AUKN) dokapitalizirala NKBM je bilo to pozitivno, saj je kazalo da za banko stoji stabilen lastnik.

In prav zamima me kdo bi lažje rešil "svojo" banko, Biser NKBM ali Republika Slovenija NLB?

Kdo pa je Republika Slovenija? To smo mi davkoplačevalci, ki pravimo da je bilo dovolj dokapitalizacij iz naših žepov! Podpisane pogodbe in vladavino prava je treba upoštevati in banko prodati.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2709459

Strani: 1

philips sporočil: 6.715
[Sperminator]
> [philips]
> Kar kaže na dvoličnost telih hiš. Ko je država (AUKN) dokapitalizirala NKBM je bilo to pozitivno, saj je kazalo da za banko stoji stabilen lastnik.
>
> In prav zamima me kdo bi lažje rešil "svojo" banko, Biser NKBM ali Republika Slovenija NLB?


Kdo pa je Republika Slovenija? To smo mi davkoplačevalci, ki pravimo da je bilo dovolj dokapitalizacij iz naših žepov! Podpisane pogodbe in vladavino prava je treba upoštevati in banko prodati.
Eh, ni vse tako enostavno:

Nična je pogodba:

ki nasprotuje Ustavi RS, prisilnim predpisom ali moralnim načelom;
katere predmet je nedopusten, nemogoč, nedoločen ali nedoločljiv;
ki nima podlage (kavze) ali pa je ta nedopustna;
ki ni sklenjena v predpisani obliki, razen če iz namena predpisane oblike izhaja drugače;
ki ni sklenjena v dogovorjeni obliki, če sta se stranki dogovorili, da je pogoj za veljavnost pogodbe posebna oblika (forma ad valorem);
ki je oderuška (lahko ostane v veljavi, če se zmanjša na pravičen znesek);
ki jo je sklenila poslovno popolnoma nesposobna oseba;
ki jo je sklenila pravna oseba zunaj meja svoje sposobnosti (ultra vires).
anon-329788 sporočil: 2.321
Ti si RS? Davkoplačevalci so RS? Lepo te prosim no, država ni računovodski servis, ampak je nekaj, kar je vodeno z oblastjo in nudi ljudem identiteto in to je edino normalno. Oblast je izvoljena politika in ona določa davke in to, za kaj bo ta denar šel. Ti pa lahko pihaš in puhaš in živiš v svojem imaginarnem svetu, pa to ne bo vplivalo na nič.
anon-95683 sporočil: 158
...tudi jaz sem davkoplačevalec in lahko rečem: Davkoplačevalci smo proti temu, da se nam ukrade NLB!

Strani: 1