Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Gustl]
> [sopranos]
> > [Gustl]
> > > [XSEME2]
> > > Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.
> >
> > Po mojem pa ne, po mojem pa take poteze lahko pomagajo pri vrednotenju prihodnjih ICO.
>
> Kaj ima lastnik coinov od tega, to meni ni jasno?

Ne vem, to naj sam pogrunta in pri nasledjem ICO to upošteva. Torej zdaj je končno oprijemljivo, kakšna je lahko višina pričakovanega donosa/koristi - najemnina za poslovne prostore. Zdaj pa naj evaluirajo :)
Saj to, da je nekaj oprijemljivega je tudi meni ok. Sem prej o tem pisal. Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?

Pri delnicah je to več ali manj jasno. Tudi če gre zadeva v junk, jih lahko odkupiš. Dobiš večino, zamenjaš vodstvo, prevetriš posel.

Kaj pa tukaj? Kot jaz vem tega vpliva ne moreš pridobiti. Dividend tudi ni. Organiziranega trga tudi ne. Pa tudi če bi bil, pa da bi pokupil večino coinov, še vedno ne moreš nič. Z njim lahko počneš samo toliko kolikor ti firma, ki jih izdaja dovoli in omogoči.

Če se motim me prosim popravi(te).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2708942

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
Zadnja sprememba: Gustl 23.04.2018 17:42
[sopranos]
Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?
Enake kot prej, nič se ni spremenilo. Če bo podjetje kdaj razvilo produkt, bo lahko s coinom plačal storitve podjetja ali pa jih prodal nekomu drugemu, ki želi te storitve.
FIN-454644 sporočil: 10.899
A ves kako ulovis opico? V vrc ji das banano. Opica jo hoce izvleci, pa ne more. Ker je ne spusti, se ujame/jo ujamejo/jo imajo. Pa nic ne more.
kzupanc sporočil: 10.519
[sopranos]
> [Gustl]
> > [sopranos]
> > > [Gustl]
> > > > [XSEME2]
> > > > Skrajno neumna poteza in meče slabo luč na vse pretekle in prihodnje ICO.
> > >
> > > Po mojem pa ne, po mojem pa take poteze lahko pomagajo pri vrednotenju prihodnjih ICO.
> >
> > Kaj ima lastnik coinov od tega, to meni ni jasno?
>
> Ne vem, to naj sam pogrunta in pri nasledjem ICO to upošteva. Torej zdaj je končno oprijemljivo, kakšna je lahko višina pričakovanega donosa/koristi - najemnina za poslovne prostore. Zdaj pa naj evaluirajo :)

Saj to, da je nekaj oprijemljivega je tudi meni ok. Sem prej o tem pisal. Ampak kaj ima od tega imetnik coinov? Kakšne obveznosti ima do njega izdajatelj? Kakšne vzvode ima imetnik coinov?

Pri delnicah je to več ali manj jasno. Tudi če gre zadeva v junk, jih lahko odkupiš. Dobiš večino, zamenjaš vodstvo, prevetriš posel.

Kaj pa tukaj? Kot jaz vem tega vpliva ne moreš pridobiti. Dividend tudi ni. Organiziranega trga tudi ne. Pa tudi če bi bil, pa da bi pokupil večino coinov, še vedno ne moreš nič. Z njim lahko počneš samo toliko kolikor ti firma, ki jih izdaja dovoli in omogoči.

Če se motim me prosim popravi(te).
Logična vprašanja. Le odgovorov ni. Hvala sicer Financam, da so o tem toliko pisale, da so se nam vsaj vprašanja dovolj zgodaj postavila. Odgovorov namreč v tem časopisu še nisem videl.
0730ULtra3 sporočil: 1.467
Zadnja sprememba: 0730ULtra3 24.04.2018 09:18
Edino kar ti coini omogočajo je plačevanje storitev tega podjetja. Če ima podjetje neko zares dobro idejo, za plačevanje katere ljudje potrebujejo njihov coin, potem bo zaradi povpraševanja tudi vrednost coina narastla. In ti kot lastnik coinov lahko(v teoriji) zaslužiš s prodajo teh coinov nekje na Bitfinex/Coinspace itd oz. kjerkoli se že s tem trguje. Če se pa to podjetje iz razvoja Blockchain tehnologije preusmeri v razvoj Bloka ob žalah, potem bo pa tudi vrednost coina padla.. Potem pa lahko vse skupaj amo še nemo opazuješ :)
Celotna in edina fora teh ICO-jev je, da se zaobide uradni plačilni sistem, ki za sabo potegne še en cel kup zakonodaje in stroškov z odvetniškimi/računovodskimi družbami.

Strani: 1