Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tesla začasno ustavila proizvodnjo modela 3

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[Glavni forum] Tema: Tesla začasno ustavila proizvodnjo Modela 3
[#2708100] 18.04.18 11:19 · odgovor na: najobj (#2707984)
Odgovori   +    2
[najobj]
... čuj, verjetno se spomniš, da jaz na totem forumu že od nekdaj trdim, da bodo roboti delali samo tiste stvari, ki so za človekovo zdravje nevarne ali pa sta v primerjavi s preciznim robotom človeška roka in oko za delo preslaba ... no, so pa zato celo sramotno slabo plačani ljudje boljši potrošniki od robotov in samo potrošnja se res splača, čeprav to preprosto dejstvo na totem forumu le redko kdo razume ...

P.S.: ko sem pred mnogimi leti toti forum.finance.si/?m=...223&single post napisal, ga nisem napisal samo zato, ker imam srce na levi ...
Roboti bodo delali vse ponovljivo delo, to je logično. Potrošniki ? Roboti trošijo energijo in za svoj servis. Sicer bodo pa odlični potrošniki izdelovalci, programerji in vzdrževalci robotov. Še boljši pa prodajalci izdelkov, ki jih bodo naredili roboti s človeško pomočjo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2708100

Strani: 1

najobj sporočil: 31.962
[Glavni forum] Tema: Tesla začasno ustavila proizvodnjo Modela 3
[#2708127] 18.04.18 12:52 · odgovor na: kzupanc (#2708100)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 18.04.2018 12:53
[kzupanc]
> [najobj]

> ... čuj, verjetno se spomniš, da jaz na totem forumu že od nekdaj trdim, da bodo roboti delali samo tiste stvari, ki so za človekovo zdravje nevarne ali pa sta v primerjavi s preciznim robotom človeška roka in oko za delo preslaba ... no, so pa zato celo sramotno slabo plačani ljudje boljši potrošniki od robotov in samo potrošnja se res splača, čeprav to preprosto dejstvo na totem forumu le redko kdo razume ...
>
> P.S.: ko sem pred mnogimi leti toti forum.finance.si/?m=...223&single post napisal, ga nisem napisal samo zato, ker imam srce na levi ...
Roboti bodo delali vse ponovljivo delo, to je logično. Potrošniki ? Roboti trošijo energijo in za svoj servis. Sicer bodo pa odlični potrošniki izdelovalci, programerji in vzdrževalci robotov. Še boljši pa prodajalci izdelkov, ki jih bodo naredili roboti s človeško pomočjo.
... OK, da zdaj ne gremo preveč v detajle, moja poanta je, da roboti niti približno ne bodo nadomestili ljudi v takšni meri, kot trobijo tukaj na Financah ... jebiga, proizvode običajno delaš zato, da jih prodaš in če ljudje nimajo denarja, ker nimajo dela, jih pač ne bodo kupili in se potem tudi poceni roboti ne bodo splačali, ker bo potrošnikov premalo, roboti pa ne kupijo nič ...

P.S.: če bo "robotska" industrijska revolucija prinesla UTD, bo to druga pesem, ampak do tja je še (pre)daleč ...

Strani: 1