Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tesla začasno ustavila proizvodnjo modela 3

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.922
[Glavni forum] Tema: Tesla začasno ustavila proizvodnjo Modela 3
[#2707984] 17.04.18 19:37 · odgovor na: (#2707949)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 17.04.2018 19:39
[alek14]
> [najobj]
> ... V zadnjem tednu marca so pri Tesli izdelali 2.000 avtomobilov Model 3s. Pričakujejo, da bodo do konca drugega trimesečja lahko povečali proizvodnjo na 5.000 avtomobilov na teden. ...
>
> ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, so pri Tesli priznali, da so z organizacijo procesa proizvodnje tako ekstremno zanič, da so do ustavitve proizvodnje naredili samo 2.000 avtomobilov na teden, ampak zdaj obljubljajo, da bodo organizacijo procesa proizvodnje v nekaj dneh tako izboljšali, da bodo na istih strojih - novih strojev članek ne omenja - čez dober mesec naredili 5.000 avtomobilov, kar je celih 250% več kot danes ... eh, jebiga ...
Tako je. Proizvodnjo bo derobotiziral (beri: vpeljal bo nazaj delavce).
To naj bo tudi poduk tistim, ki verjamejo kako bodo roboti nekako izrivali neka masovna delovna mesta. V resnici se po svetu dogaja derobotizacija. Ročno delo je postalo cenejše tudi tam kjer so donedavnega vladali roboti. Razlog: izdelki so na trgu vse karajši čas, serije so vse manjše, modelov pa je vedno več. Včasih je VW imel na 5 let zamenjavo treh modelov, sedaj menjajo 4 modele na leto. Za tako majhne serije se zaradi velike prilagodljivosti ljudi, roboti manj splačajo.
... čuj, verjetno se spomniš, da jaz na totem forumu že od nekdaj trdim, da bodo roboti delali samo tiste stvari, ki so za človekovo zdravje nevarne ali pa sta v primerjavi s preciznim robotom človeška roka in oko za delo preslaba ... no, so pa zato celo sramotno slabo plačani ljudje boljši potrošniki od robotov in samo potrošnja se res splača, čeprav to preprosto dejstvo na totem forumu le redko kdo razume ...

P.S.: ko sem pred mnogimi leti toti forum.finance.si/?m=...223&single post napisal, ga nisem napisal samo zato, ker imam srce na levi ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2707984

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
[Glavni forum] Tema: Tesla začasno ustavila proizvodnjo Modela 3
[#2708100] 18.04.18 11:19 · odgovor na: najobj (#2707984)
Odgovori   +    2
[najobj]
... čuj, verjetno se spomniš, da jaz na totem forumu že od nekdaj trdim, da bodo roboti delali samo tiste stvari, ki so za človekovo zdravje nevarne ali pa sta v primerjavi s preciznim robotom človeška roka in oko za delo preslaba ... no, so pa zato celo sramotno slabo plačani ljudje boljši potrošniki od robotov in samo potrošnja se res splača, čeprav to preprosto dejstvo na totem forumu le redko kdo razume ...

P.S.: ko sem pred mnogimi leti toti forum.finance.si/?m=...223&single post napisal, ga nisem napisal samo zato, ker imam srce na levi ...
Roboti bodo delali vse ponovljivo delo, to je logično. Potrošniki ? Roboti trošijo energijo in za svoj servis. Sicer bodo pa odlični potrošniki izdelovalci, programerji in vzdrževalci robotov. Še boljši pa prodajalci izdelkov, ki jih bodo naredili roboti s človeško pomočjo.

Strani: 1