Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.947
[BeliF]
> [najobj]
> > [rename]
> > www.reuters.com/arti...SKBN1H337Q
> >
> > Zgleda, da so hoteli šparati in zmanjšali število lidarjev...
> > Me veseli, če se bo izkazalo, da ni šlo za inženirski fuckup, ampak da je to zakuhal nekdo, ki je v Excelu stroške premetaval ;-)
> >
> > #Excel.press
> ... ja, saj pametna Janšatova vlada je tudi šparala, ko je spremenila zakon o požarni varnosti in požarno varnost prepustila nevidni roki trga, tako da pri nas zadnje cajte požari "rastejo kot gobe po dežju", butasta javnost pa se zgraža, ker ne razume, da je Kemis posloval tržno in zaradi zmanjševanja stroškov ni hotel brezveze trošit za požarno varnost
poglej kakšen osip vpisa je doživel študij požarne varnosti odkar so šli iz VSŠ na UNI pa ti bo morda jasno, zakaj varnostnih inžinirjev v bodoče sploh ne bomo več imeli... za trenutno stanje pa odgovarja še stara generacija ;) večinoma gre za same pocarje...

mimogrede, Tesli je umrl že drugi voznik na avtopilotu
www.bloomberg.com/ne...car-s-logs

zanimivo število v kontekstu te analize...

> For human driving in the U.S., there’s roughly one death every 86 million miles, while autonomous vehicles have driven no more than 15 to 20 million miles in the country so far, according to Morgan Stanley analysts.

www.bloomberg.com/ne...zona-crash
... čuj, ker si glih Teslo omenil, gremo mi raje na nazaj na promet, ki ni preveč povezan s požarno varnostjo ali s staro generacijo, in sicer sem se spomnil na situacijo, ko vsaki dan popizdevam pri zavijanju v levo na štiripasovnico in kjer je istočasno s kontra strani možno zavijanje v desno in ko budalo pred mano v križišču stoji in čaka, ker ne gleda na vklopljen smerokaz voznika, ki s kontra strani zavija v desno v svoj vozni pas in lahko obe vozili istočasno izpraznita križišče ... khmm, ker me res zanima, kako bo pametni avto s svojimi "očmi" in ocenjevanjem hitrosti (= posledične namere kontra vozečega) reševal to vsakdanjo situacijo, če ne bo hotel stati v križišču celi dan in čakati da nikjer ne bo nikogar ...