Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[rename]
Potem, ko je spravil denar do NLB, bi lahko od tam nakazal Boeingu/Airbusu direktno, kajne?
Ne bi mogel, bi ga takoj dobili. Gre edino tako, da banka nakaže disneyevemu junaku d.o.o., ki potem nekje kupi te dele za neko svojo kao zalogo, po možnosti rabljene, in potem jih nekdo odtovori v Iran.

In jaz - da ne bo nesporazuma oziroma mož v črnem pred mojimi vrati - ne trdim, da je to povsem neproblematično. Trdim le, da vsaj skozi mojo moralno prizmo to ni isto oziroma enako grdo, kot če opereš denar, ki ga je mafija dobila skozi svoje posle, v katerih so trupla kar precej ne-figurativna.

Bi pa zdaj res res nehal s tem. Kolumna ima svojo tematiko, tu pa že pol dneva razpravljamo o nečem drugem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2704720

Strani: 1

bobek13 sporočil: 4.301
se strinjam in se opravičujem za prvi post, ki je čisto zignoriral vsebino in čist direkt upalil na nlb aka še eno zgodba ala "psi lajajo karavana gre dalje"...

torej, če se vrnemo na današnjo kolumno - to mafijsko pranje torej spada pod obdobje lastništva nkbm s strani ameriškega biserja? a je možno, da je sam nakup kaj povezan s pranjem? Če slučajno zametki te zgodbe padejo v čas pred biserno prodajo, a je možno, da so akterji zato forsirali biserni prodajo, da se izmažejo iz pralni prašek zgodbe?

lpA

Strani: 1