Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[rename]
Ampak težje je pa postaviti roke za kakšno projektiranje in potem delodajalec pač ne ve, ali si to naredil v dveh urah, ali v desetih. Zato se izogibajo home office... še posebej, če gre za timsko delo, kjer rabiš vmes še kakšen brainstorming, verifikacijo itd.

Kot pravi Gustl - da se, ampak je treba kar precej napora vložiti v to... zagotovo pa to ne pomeni manjše stroške (za delodajalca), saj mora vseeno biti na voljo delovno mesto v firmi, torej ni potrebnih nič manj kv.metrov, nič manj računalnikov (kvečjemu več, ker moraš dati prenosnik), itd.
Obracunavanje dela je se najmanjsi problem, ce se rece, topato mora biti narejeno. Ce nekdo ki je ultramega sposoben nekaj za kar delodajalec planira 8 ur naredi v 2 urah, in to enako kvalitetno, kot njegovi sodelavci v 8, je pac to njegova zmaga. Delodajalec ziher ni na skodi. In vedno je problem, ce za isto placo poskusas nekomu ki je hiter in sposoben pac naloziti vec dela, ker ga zna prej narediti.

Vecji problem je tisto iz drugega odstavka. Ne obstajajo samo proizvodna dela in freelancerska dela. Vecina white collar dela je timskega. In noben skype ne more nadomestiti sestankov ali pa preprosto tega da stopis do kolega in se pomenis glede problema, namesto da cakas naslednji conference call cez dva dni ob 8.45...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2698373

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[bc123a]

Vecji problem je tisto iz drugega odstavka. Ne obstajajo samo proizvodna dela in freelancerska dela. Vecina white collar dela je timskega. In noben skype ne more nadomestiti sestankov ali pa preprosto tega da stopis do kolega in se pomenis glede problema, namesto da cakas naslednji conference call cez dva dni ob 8.45...
Hm, ko ti ze 10 uleti, ker bi se samo nekaj pomenil, je tvoja učinkovitost na podnu, se posebej, ce delas nekaj, kar zahteva mocno koncentracijo. Menda rabis 20 minut po vsaki prekinitvi, da se spet spravis v enako stanje.

Jaz mojo ekipo denimo spodbujam, da gre 1x na teden delat v zunnaje coworking prostore. Brez telefonov in uletavajocih kolegov.

Da se po skypu nic ne da, ni res. Samo vedeti moras, kaj se da in kaj raje ne. Omejiti sestanke in jih narediti učinkovitejse je eden najlazjih načinov za sprostitev resursov.

Sam delam v cca 10 drzavah, v vsaki tudi s po vec ekipami, 8 FB skupin, 7 Slack kanalov, potem skupine v WhatsApp, Telegram, Viber, FB mesendzer, Skype, Hangouts (pac razlicne navade po firmah). Poleg e-mailov.

V pidzami iz kavča, letalisca, hotelske sobe, smucisca, tenis placa...in naredim precej vec kot bi v pisarni in kar funkcionira.

Ali to pomeni, da je za vse tako? Absolutno ne. Pravim pa, da bi pri določenih delovnih mestih in dolocenih zaposlenih lahko zahtevali manj pisarniškega časa.

Jaz mojo ekipo tudi spodbujam, da naj 1x na teden dela od doma, se posebej, ce imajo kaj tezkega za narest. Ampak kaj, ko imajo v firmi kljub vsemu vec miru kot doma :)

Strani: 1