Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.825
[Gustl]
> [0513ANITO]
> Kako morete zapisati take Gnojne Bule.

Ah, no. Stremenje k "imeti vec prostega casa" ni enako "ne ljubi se mi delat, naj nekdo poskrbi zame".

Pri nas se nekaj idealizira "marljivost", kar se pogosto realizira v ždenje na delovnem mestu in neučinkovitost, mešanje delovnega časa z zasebnimu opravki (seveda izven delovnih mest, ki so na zvonec in kvote).

Pa je to brezveze.

Ce nisi ravno karierist, ni nič narobe, ce stremis k temu, da bi manj delal. Ne manj naredil, manj delal.

Jaz bi zacel pocasi. Kjer se da, bi uvedel 1x na teden home office, kdor želi. To imajo pogosto v Nemčiji in fajn deluje. Narediš enako, lahko celo več, zadovoljstvo zaposlenega večje.

Seveda pa je to problem v segmentu "proizvodnja", ampak tam bo itak problem z nadaljnjo avtomatizacijo procesov.

Vsaj delni UTD nam po mojem v naslednjih desetletjih ne uide, samo upamo lahko, da ne bomo "referencna drzava". Naj prve napake naredi kdo drug.
Home office prakticiram ze kakih 8 let...
In to vsak dan..dokler delo ni gotovo...

Kako pa misliš, da bodo s temi "polovičnimi" urami shajali terenski delavci...ki se 1 ali 2 ure vozijo v eno smer na delovišče (ali pa samo da opravijo en servis). Kdo bo te ure plačal...Stranka jih verjetno ne bo, ....Jih bo pa moral delodajalec.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2698347

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
"Za svako resenje zena ima problem."

...pise v Sarajevo 84 na Nazorjevi.

Ja, ni izvedljivo za vsa delovna mesta, ni izvedljivo s pritiskom na gumb, ni izvedljivo brez dialoga, ni izvedljivo brez inoviranja.

Torej...malo se bo treba potrudit.

Strani: 1