Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Evropski poslanci podprli resolucijo o pobudi za zaposlovanje mladih

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Areopagitica]
> [FIN-311684]
> Dobili smo še eno dokazilo o genijalnosti ministrice za delo. Še enkrat lahko rečemo, da je najboljši program za spodbujanje zaposlovanja mladih »Prvi izziv«, ki ga, seveda, danes ni več, češ ni denarja, z druge strani se financirajo bolj falirani in kratkoročni programi brez dodane vrednosti kot so priložnost zame v nevladnih organizacijah ali učne delavnice iz socialnega podjetništva (???). Pravzaprav bi spodbude morale biti le za zaposlovanje mladih v gospodarstvu.


Jaz teh spodbud, naj mi bo odpuščeno, ne razumem preveč, sem zgolj družboslovka, s tem že apriori uboga na duhu in kaj je še takšnega ;). Gospodarstvo te mlade (in ostale) prebavi ali jih ne prebavi, vse po logiki ponudbe in povpraševanja. Se pravi, da so te subvencije metanje denarja stran in namenjene same sebi. Itak se po izteku subvencij krog spet zasuče nazaj, čeprav državni uradniki tako radi poročajo o rezultatih, koliko mladih da so menda zaposlili na račun teh subvencij, po izteku subvencije pa čista tema. Dajte no. Usmerjanje trg v nevladni sektor in socialna podjetja je pa itak zločin brez primere, brezumna potrata davkoplačevaskega denarja, da ji ni para v svetovnem in vesoljnem merilu.
Subvencije bi morali ukiniti prav vse od kmetijskih naprej. Velikokrat je že napisano, da je nesmisel in težko razumljivo, da politika javni denar zbran z davki, prispevki, trošarinami...vrača nazaj v gospodarstvo namesto, da bi ga porabila v zdravstvu, šolstvu, preprosto v javnem sektorju. Samo kaj, brez delitve denarja preko subvencij slovenski politiki ni za živeti, kajti brez subvencij podobno kot nameščenih javnih razpisov, ne bi bilo možno vračati političnih uslug in pajdaše zalagati z denarjem, res pa je, da na javnem razpisu tudi kakšen padalec dobi denar. Slovenski problem je v EU, ki funkcionira na enak način, jemlje in deli. Naj nekdo le poskusi zmanjšati milijardnih subvencij francoskim kmetom ali jih bohnedaj ukiniti? Žal, subvencije smiselne ali nesmiselne so postale del našega evropskega življenja. Kdo ima največ koristi iz razpisa ZRSZ »učne delavnice iz socialnega podjetništva«? Tisti, ki to norost v učnih delavnicah izvaja.