Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Šircelj: Želimo izenačiti obdavčitev naložb fizičnih oseb

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (23)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.256

Maj je napisal(a):
Črt žal nimam prav nobenega sponzorja in tudi poklicni sin nisem, zato žal čisto vsi moji prihodki izvirajo iz takega ali drugačnega dela.

Reforma samo od zgoraj navzdol ne bo nikoli možna, ker bodo ta spodnji prejkoslej popizdili, že pri tej Janševi reformi so skoraj.
ok. vprasal sem zato, ker sem se nekaj spominjal, da si razlagal, da si po lastni izbiri nezaposlen. ko govorim o prihodkih iz dela, seveda govorim o tem, cemur se v davcnem smislu rece prihodki iz dela.

ne pravim, da naj bo reforma samo od zgoraj navzdol; pravim pa, da ce se jo dela samo od spodaj, ni narejeno nic razen sporocila "bodite revezi".

Neposredni odgovori na sporočilo št. 269197

Strani: 1

anon-1670 sporočil: 14.712

crt je napisal(a):

ok. vprasal sem zato, ker sem se nekaj spominjal, da si razlagal, da si po lastni izbiri nezaposlen. ko govorim o prihodkih iz dela, seveda govorim o tem, cemur se v davcnem smislu rece prihodki iz dela.

ne pravim, da naj bo reforma samo od zgoraj navzdol; pravim pa, da ce se jo dela samo od spodaj, ni narejeno nic razen sporocila "bodite revezi".
Briga me, kaj davčna razume pod prihodke od dela. 
Zame so vsi prihodki, ki niso dobljeni kot darilo, prihodki iz dela.

Se pa strinjam, da je treba davke znižati vsem.
So pa pod to vlado tisti v najvišji kategoriji že kar precej dosegli, tisti v najnižji pa popolnoma ničesar in je prav, da so sedaj na vrsti še ti.

Lp
purinoli sporočil: 8.690

crt je napisal(a):

ok. vprasal sem zato, ker sem se nekaj spominjal, da si razlagal, da si po lastni izbiri nezaposlen. ko govorim o prihodkih iz dela, seveda govorim o tem, cemur se v davcnem smislu rece prihodki iz dela.

ne pravim, da naj bo reforma samo od zgoraj navzdol; pravim pa, da ce se jo dela samo od spodaj, ni narejeno nic razen sporocila "bodite revezi".
 Predlagam kompromis. Nobene reforme, samo popolna sprememba obdavcenja in to od spodaj navzgor in od zgoraj navzdol. Hkrati. Sploh ni treba izumljati kaj novega, dovolj je pogledati kako dobro drzavo in pokopirati njene dobre resitve.

Ob mojem ze 5 ali 6 obisku Hong Konga predvcerajsnjim lahko samo ugotavljam, da prosperira kljub temu, da je izgubil del samostojnosti, BDP raste, davke pa od 3 mio zaposlenih placuje samo 1 mio. Delez drzave v BDP je samo 16%. Revezev z 20 k$ seveda ne obdavcujejo. Drzava dobro funkcionira, lenuhov ne podpirajo ampak jim pustijo svobodo v lenuharjenju. Res pa j, da jih ni videti (lenuhov).

Bojim se le, da imajo pri nas lenuhi toliksno moc, da lahko storpedirajo vsak poskus ukinitve svojih privilegijev, pa se precejsen del volilnega telesa predstavljajo. Pa smo v zacaranem krogu. Slovenci in pridnost postaja bolj redka skladnost. Zal.

Lep pozdrav, Purinoli

Strani: 1