Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Bolgarska policija ima 213 tisoč bitcoinov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Bolgarska policija ima 213 tisoč bitcoinov
[#2688232] 12.12.17 18:58 · odgovor na: crt (#2688061)
Odgovori   +    4
[crt]
> [rename]
> Vidim da si cistokrvni totalitarec z idejami, ki se jih se Orwell ne bi sramoval.

ves, ko tako berem ideje, koga in kaj vse je treba prepovedati, kaznovati ali se najraje zapreti...

to je ta problem s predstavo, da je juga bila jeca ljudstva, ki je hrepenelo po svobodi. ma kurac, janez novak, je hrepenel po tem, da se on dobi svoj krog biti diktator. in je zameril diktatorju to, da ne da enega kroga, ne pa to, da je diktator.
Če parafraziram Mrkaića, si je Janez Novak svobodo predstavljal predvsem tako, da lahko po mili volji hodi v Trst kupovat kavbojke. Ko mu to ni več bilo omogočeno, je začel sanjati o svobodi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2688232

Strani: 1

crt sporočil: 27.324
Zadnja sprememba: crt 12.12.2017 19:21
[vickibedi]
Če parafraziram Mrkaića, si je Janez Novak svobodo predstavljal predvsem tako, da lahko po mili volji hodi v Trst kupovat kavbojke
ja, to pa je tudi vse.

(in ce bi sosed slucajno dobil boljse kavbojke, bi v istem momentu bil za to, da se nakupi kavbojk prepovejo in kaznujejo z zaporom :)

prehod slovenije v "trg" in "svobodo" je zgodil v bistvu zaradi snobizma.

- prvic zato, ker se je takrat na vzhodu na veliko to pocelo in slovenija, nobl kot je, pac ni mogla zaostajati;

- drugic zato, ker v ostalih delih juge pa se ni bilo toliko akcije in je s tem bil dosezen dvojni snobisticni bonus: smo v trendu in povrhu se se razlikujemo od unih zulukafrcev tam dol, knede.

ce vzamemo proc ta element snobizma, lahko samo ugotovimo, da je povsem bizarno jemat socializem proc populaciji, ki se ji tako cudovito prilega.

(morda po 25+ letih kdo se vedno misli, da je tako samo zato, ker je ubogo ljudstvo prisiljeno tako razmisljati. meni se je ta teza vedno zdela vprasljiva in se mi danes nic manj. je pa to ponavadi osnovna teza mnozice, ki sebe imenuje desnica, tako da mi je jasno, da kdor se tu ne strinja, se pac ne.)

Strani: 1