Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[NemirniTujec]
> [sopranos]
> Praviš torej da je vse predeterminirano? Da se nič ne da spremeniti? Ko je nekdo večji in bogatejši je to za vedno?

Ne, tega nikakor ne trdim - v vecji meri je seveda tako (vecji in bogatejsi to ostanejo, tako kot majhni in revnejsi to ostanejo), ampak izjem je kolikor hoces, sprememba je edina stalnica tega fizicnega vesolja!
Seveda ne trdiš. Malo nekaj naklamfaš v smislu, vi vsi ste idioti, ki nimate pojma. Vse neoprejimljivo, razen tega da se mi vsi motimo.

Pa vendar, če gremo gledati tvoje negiranje, potem lahko vseeno izluščimo nekatera tvoja stališča. Npr. na temo zdravstva:
-zdravniki so preslabo plačani, in bi se morali, dokler ne dobijo vsaj 50% višjih plač, izogibati delu. No, narediti bi morali minimalno. Za vse ostalo pa mastno zaračunati.
-problem zdravstva ni razdrobljenost, slaba organizacija, netransparentnost, premajhna odgovornost itd. ampak predvsem to, da so zdravniki preslabo plačani in da ne plačujemo dovolj v zdravstvo. Skratka ne glede na naš BDP, produktovnost itd. je po tvojem edina rešitev ta, da se zdravnikom da plače take kot so v Nemčiji ali Avstriji. Vse ostalo je neko komunistično vudu nabijanje.
> In če je res vse samo denar, potem je res brez veze, da se sploh trudimo. Ker vsi dobri bodo oz. so šli. Tako da smo v Sloveniji tako in tako samo še idioti.

Tudi tega ne trdim. Imas hude probleme z absolutnimi kvalifikatorji, za katere pa k sreci ne ves - torej s pojmovanjem da je nekaj "vse", ali "nic" ali "vedno" ali "nikoli". Ta lastnost je zelo povezana z vztrajnim obkrozanjem SDS na volitvah, ni pa se raziskano, ali je korelacija v katero od smeri tudi vzrocna.
Ja ja, ker na forumu si moram za vsak komentar vzeti eno ali dve A4 strani besedila da razložim pomen vsake besede, ki jo uporabim in da naštejem vse možne izjeme.

In potem sem celo Janšev volilec. Pa čeprav v življenju še nisem volil za SDS.
Torej - jaz ne trdim nic kategoricnega (vse, nic, vedno, nikoli). "Money talks, bullshit walks" je zgolj splosno vodilo severno in juzno od alp - nikakor to ni absolutni zakon.
Tega da je denar pomemben motivator jaz nikoli nisem zanikal. Še vedno pa trdim, da ni edini. Morda si ti eden izmed tistih, ki vrednost ljudi izračunava na podlagi stanja na bančnem računu? No, jaz to nisem.
Jaz tukaj zgolj podeljujem Edijeve nagrade za prispevke k sistemskemu misljenju.

Sposobnost futranje folka s parolami namesto z denarjem je zelo cenjena, in prav je da se ob tako kakovostnih primerih kot je tvoj tekst o neotipljivih vrednostih cvetenja na soncni strani alp primerno zahvalimo, obelezimo, in podelimo kako nagrado - kot je denimo moj virtualni castni znak Edvarda Kardelja. Nekoliko bolj oprijemljiva nagrada je seveda zdravstvena storitev, ampak to podeljujejo drugje, jaz vec kot virtualnega castnega znaka ne morem ponuditi. Ceprav bi ful rad (imam dobre namene, rumeno sonce, intangibles, etc. etc.)
Ja, tako kot je elektrika, pa popravilo avta, vodovoda, ogrevalne naprave, odvoz smeti itd. In zato jaz še vedno trdim, da glede na naš ustvarjen BDP, plačna razmerja itd. so zdravniki še vedno kar ustrezno nagrajeni.

In če je vse v denarju, zakaj za vraga bi se nekdo, kljub podvojenemu plačilu, sploh trudil več kot se trudi sedaj? Če je vse samo denar, potem je vseeno če pacient tudi umre. Zakaj bi se trudil zanj? Vedno se lahko najde razlog, zakaj nečesa niso odkrili. Je zadeva še boljša. Ker če je edina vrednota denar, šteje samo koliko dobiš na račun, ne pa tudi kaj narediš. Bo pa kakšen od teh ljudi umrl. Saj glede na to, da ni del nadkaste zdravnikov, je v bistvu tako in tako nepomemben. Če živi ali ne. Saj tako in tako ni nobene koristi od njega. Ga bo pa en iz Kosova ali Afrike nadomestil. In ko bi kar tako, dobil povišnico plače za 50 ali 100%, bi morda eni želeli več prostega časa. Da v miru zapravijo to svojo plačo. Zakaj bi se gnali in trudili? Ne pozabi, reorganizacija je kar nekaj. Odgovornost tudi. To so neke Kardeljanske flavze.

Pa še vseeno. Zakaj bi nekdo tudi pri istem denarju hotel sploh priti v Slovenijo iz tujine? Zakaj ne bi šel na Dunaj. Konec koncev je Dunaj kozmopolitansko mesto, Ljubljana pa malo večja vas. Tako, da bi moral ponoditi vsaj 20-30% več denarja, kot ga dobijo zdravniki na Dunaju, da bi prišel v Slovenijo. In ker ne bi popravili sistema in bi bil še vedno sam kaos, bi morali verjetno višino plačila še dvigniti. Ker vse se da rešiti z denarjem. In ko sistem poplaviš z denarjem, je zdravstvo tako super, da te operirajo tudi za zadeve, kjer nimaš nobenih zdravstvenih težav.

Samo ne vem zakaj nekateri trdijo, da ZDA preveč plačajo za zdravstvo. Da so ene države bolj učinkovite. No, konec koncev, če je vse denar, kako to, da imamo v Evropi sploh lahko karkoli vrhunskega. Ker je plačilo za vrhunske znanstvenike, zdravnike itd. v ZDA višje kot pa ga dobijo v Evropi.

A v Romuniji, na Hrvaškem, Srbiji itd. sploh še kaj operirajo? A samo še puščajo kri, kličejo duhove in molijo? Ker tam so plače še veliko slabše kot v Sloveniji.

Verjetno bo tvoj odgovor spet v stilu, da to mi, oboževalci Kardelja in Janše ne bomo nikoli zastopili. Konkretne razlage in argumentacije pa spet ne bo nobene. Kar bo več od splošnih floskul in catch fraz in vsaj malo podobno argumentu bo dobrodošla osvežitev.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2686853

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[sopranos]
> [NemirniTujec]
> > [sopranos]
> > Praviš torej da je vse predeterminirano? Da se nič ne da spremeniti? Ko je nekdo večji in bogatejši je to za vedno?
>
> Ne, tega nikakor ne trdim - v vecji meri je seveda tako (vecji in bogatejsi to ostanejo, tako kot majhni in revnejsi to ostanejo), ampak izjem je kolikor hoces, sprememba je edina stalnica tega fizicnega vesolja!
>

Seveda ne trdiš. Malo nekaj naklamfaš v smislu, vi vsi ste idioti, ki nimate pojma. Vse neoprejimljivo, razen tega da se mi vsi motimo.

Pa vendar, če gremo gledati tvoje negiranje, potem lahko vseeno izluščimo nekatera tvoja stališča. Npr. na temo zdravstva:
-zdravniki so preslabo plačani, in bi se morali, dokler ne dobijo vsaj 50% višjih plač, izogibati delu. No, narediti bi morali minimalno. Za vse ostalo pa mastno zaračunati.
-problem zdravstva ni razdrobljenost, slaba organizacija, netransparentnost, premajhna odgovornost itd. ampak predvsem to, da so zdravniki preslabo plačani in da ne plačujemo dovolj v zdravstvo. Skratka ne glede na naš BDP, produktovnost itd. je po tvojem edina rešitev ta, da se zdravnikom da plače take kot so v Nemčiji ali Avstriji. Vse ostalo je neko komunistično vudu nabijanje.

> > In če je res vse samo denar, potem je res brez veze, da se sploh trudimo. Ker vsi dobri bodo oz. so šli. Tako da smo v Sloveniji tako in tako samo še idioti.
>
> Tudi tega ne trdim. Imas hude probleme z absolutnimi kvalifikatorji, za katere pa k sreci ne ves - torej s pojmovanjem da je nekaj "vse", ali "nic" ali "vedno" ali "nikoli". Ta lastnost je zelo povezana z vztrajnim obkrozanjem SDS na volitvah, ni pa se raziskano, ali je korelacija v katero od smeri tudi vzrocna.
>

Ja ja, ker na forumu si moram za vsak komentar vzeti eno ali dve A4 strani besedila da razložim pomen vsake besede, ki jo uporabim in da naštejem vse možne izjeme.

In potem sem celo Janšev volilec. Pa čeprav v življenju še nisem volil za SDS.

> Torej - jaz ne trdim nic kategoricnega (vse, nic, vedno, nikoli). "Money talks, bullshit walks" je zgolj splosno vodilo severno in juzno od alp - nikakor to ni absolutni zakon.
>

Tega da je denar pomemben motivator jaz nikoli nisem zanikal. Še vedno pa trdim, da ni edini. Morda si ti eden izmed tistih, ki vrednost ljudi izračunava na podlagi stanja na bančnem računu? No, jaz to nisem.

> Jaz tukaj zgolj podeljujem Edijeve nagrade za prispevke k sistemskemu misljenju.
>
> Sposobnost futranje folka s parolami namesto z denarjem je zelo cenjena, in prav je da se ob tako kakovostnih primerih kot je tvoj tekst o neotipljivih vrednostih cvetenja na soncni strani alp primerno zahvalimo, obelezimo, in podelimo kako nagrado - kot je denimo moj virtualni castni znak Edvarda Kardelja. Nekoliko bolj oprijemljiva nagrada je seveda zdravstvena storitev, ampak to podeljujejo drugje, jaz vec kot virtualnega castnega znaka ne morem ponuditi. Ceprav bi ful rad (imam dobre namene, rumeno sonce, intangibles, etc. etc.)

Ja, tako kot je elektrika, pa popravilo avta, vodovoda, ogrevalne naprave, odvoz smeti itd. In zato jaz še vedno trdim, da glede na naš ustvarjen BDP, plačna razmerja itd. so zdravniki še vedno kar ustrezno nagrajeni.

In če je vse v denarju, zakaj za vraga bi se nekdo, kljub podvojenemu plačilu, sploh trudil več kot se trudi sedaj? Če je vse samo denar, potem je vseeno če pacient tudi umre. Zakaj bi se trudil zanj? Vedno se lahko najde razlog, zakaj nečesa niso odkrili. Je zadeva še boljša. Ker če je edina vrednota denar, šteje samo koliko dobiš na račun, ne pa tudi kaj narediš. Bo pa kakšen od teh ljudi umrl. Saj glede na to, da ni del nadkaste zdravnikov, je v bistvu tako in tako nepomemben. Če živi ali ne. Saj tako in tako ni nobene koristi od njega. Ga bo pa en iz Kosova ali Afrike nadomestil. In ko bi kar tako, dobil povišnico plače za 50 ali 100%, bi morda eni želeli več prostega časa. Da v miru zapravijo to svojo plačo. Zakaj bi se gnali in trudili? Ne pozabi, reorganizacija je kar nekaj. Odgovornost tudi. To so neke Kardeljanske flavze.

Pa še vseeno. Zakaj bi nekdo tudi pri istem denarju hotel sploh priti v Slovenijo iz tujine? Zakaj ne bi šel na Dunaj. Konec koncev je Dunaj kozmopolitansko mesto, Ljubljana pa malo večja vas. Tako, da bi moral ponoditi vsaj 20-30% več denarja, kot ga dobijo zdravniki na Dunaju, da bi prišel v Slovenijo. In ker ne bi popravili sistema in bi bil še vedno sam kaos, bi morali verjetno višino plačila še dvigniti. Ker vse se da rešiti z denarjem. In ko sistem poplaviš z denarjem, je zdravstvo tako super, da te operirajo tudi za zadeve, kjer nimaš nobenih zdravstvenih težav.

Samo ne vem zakaj nekateri trdijo, da ZDA preveč plačajo za zdravstvo. Da so ene države bolj učinkovite. No, konec koncev, če je vse denar, kako to, da imamo v Evropi sploh lahko karkoli vrhunskega. Ker je plačilo za vrhunske znanstvenike, zdravnike itd. v ZDA višje kot pa ga dobijo v Evropi.

A v Romuniji, na Hrvaškem, Srbiji itd. sploh še kaj operirajo? A samo še puščajo kri, kličejo duhove in molijo? Ker tam so plače še veliko slabše kot v Sloveniji.

Verjetno bo tvoj odgovor spet v stilu, da to mi, oboževalci Kardelja in Janše ne bomo nikoli zastopili. Konkretne razlage in argumentacije pa spet ne bo nobene. Kar bo več od splošnih floskul in catch fraz in vsaj malo podobno argumentu bo dobrodošla osvežitev.
argumentiranje je nesmiselno: tukaj se trudijo bolj prizadevni in bolj strokovni od mene, pa obcinstvo se kar kuje svoj srpek in udriha s kladivom.

Zato jaz raje lepo podelim Edijevo priznanje za sistemske romane kot je tvoj zgornji.

Strani: 1