Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[sopranos]
Ja, imamo pač šolski sistem, ki otroke dresira za ubogljivost. In to 9+4 leta (plus vrtec + delno tudi faks). Ne moreš potem pričakovati, da bo tak sistem sproduciral kritične in razmišljujoče posameznike. Se mi zdi da je po osamosvojitvi tak princip postal prevladujoč. Štrukljevanje se pozna. V komunizmu je bilo v tem smislu vsaj malo odpora, anarhije, jebanja sistem od znotraj. V sedanjem prividu demokracije pa je prišlo do hude harmonizacije učiteljskega foha. Zakaj pa misliš, da se tako bojijo zasebnih šol?
Solski sistem je zaril vsepovsod po svetu, tudi v Angliji in ZDA. In sicer zato, ker so neki frajerji naracunali "rabimo vsaj 50% diplomirancev v populaciji", politiki so rekli "dajte nam 50% diplomirancev" in sole, se posebej tiste, ki so bile odvisne od drzavnih cekinov so temu sledile. Tezave s kadri v zahtevnih poklicih imajo ze marsikje na zahodu. Zakaj mislis pa Avstrijci iscejo slovenske zdravnike in jim ponujajo selitev v avstrijo? Ker imajo podoben kurc od problema, enostavno premalo ljudi, ki bi hoteli delati zahtevna dela. Enako je z inzenirji. Vsi bi sli fajn blebetat pa v druzboslovje filozofirat, odgovornosti da se ti most podre ali pacient umre, tega pa se folk ne bi sel.
Jaz bi spodbudil tudi uvažanje zdravnikov iz tujine.
Dejansko smo sedaj v poziciji, ko drugi uvazajo zdravnike od nas, mi pa dobimo iz juga material, ki je v veliko primerih cisti poden, tudi strokovno. Zato ker ce ni poden bo sel 100 km bolj na severno v avstrijo.

Tako da jaz si te carovnije z "spodbujanjem uvoza tujih zdravnikov" ne morem predstavljati. Ker kaj pa lahko ponudis enemu Romunu vec v sloveniji kot mu lahko avstrijci v avstriji ali pa anglezi v UK? Kvecjemu bos dobil kaksnega bosanca ali srba, ki bo izbral rajsi slovenijo kot avstrijo zato, ker ima ze tu kaksne sorodnike.

Tako da dajmo se malo manj slepit, da bomo z nasim sistemom samo z reorganizacijo resili problem, ko lahko gredo zdravniki kamorkoli po evropi in bi jim morali mi ponuditi nekaj, kar jim Avstrija recimo ne more. Kaj torej?