Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[xelle2000]

Imaš kakšen argument, ki je podkrepljen tudi z virom, ali misliš nadaljevati z argumentacijo ad absurdum?
Vidim da nicesar ne razumes.

Slovenija je pravna in socialna drzava. Tudi nasa desnica, in tudi tukaj pricujoca forumska desnica, je nadvse pravna in se bolj socialna, in tudi svobodoljuba.

Zdaj pa k razlagi pojmov. (S teboj ne gre drugace kot iz osnov, ker sicer ne razumes argumentacije). "Pravna" pomeni da se naredi to, kar je prav. Prav pa je to, kar je "dobro za Nas".

Medtem ko sta si nasa levica in desnica ostro v nasprotju kdo smo to "Mi" pri davkih in subvencijah, se pa povsem strinjata o tem kdo smo "mi, uporabniki zdravstva".

Ker smo tudi socialna drzava, nadvse cenimo enakost. Zato smo se skozi premnoge zakone in upravne mehanizme VSI SKUPAJ, MI, odlocili, da zdravnik naj dela tudi za manj kot 1700, in da ni prav nic narobe tudi ce opravi 70 pregledov na dan. Tako kot delovno ljudstvo v "realnem" sektorju marsikje oddela vec kot 70 strank dnevno, vec kot 9 ur dela dnevno, in niti ne sanja o 1700 evrih!

Vlada in zzzs v zadnjih letih vlagata levje napore, da razgalita pohlep velikega dela zdravnikov, ki bi delali manj, placani pa bi radi bili vec. Baje da so tako pametni in pomembni, da si oni to zasluzijo. No, narod kot celota meni, da si ne zasluzijo, ker "smo jih MI izobrazili", na nase stroske, in poleg ze tako visoke place je za zdravnike dovolj velika nagrada eminenten belohaljaski polozaj v druzbi in moznost premnogih dodatkov tako od globalnih farmacevtov kot od domacih uglednih drzavljanov, ki obcasno rabijo storitev mimovrste.

Ob teh dveh zlorabah pravicno ljudstvo se malo zamizi na polslepe oci in pogleda skozi skrivencene prste, ker se zaveda da je vsaj pol zdravnikov "Nasih" in trdo delajo in imajo pravicnost v srcu (in po teh zlorabah posezejo zgolj za izenacitev svojih naporov napram onim barabinskim zdravnikim, ki niso Nasi in poskusajo rusiti ta sistem, potem ko smo jih MI spravili v tako udoben polozaj)!

Nikakor pa pravicen in socialen narod ne bo zamizal, ko bi zdravniki kar POCEZ(!!!) bili placani vec za uro dela ali za en pregled, povsem nesocialno in sledec nekaksne standarde "varnosti" in dohodkov iz povampirjenega kapitalizma. Jok brate, odpade! Tu in tam kuvertica, pa konvencija na maldivih se gre. Uradna placilna lista s tremi ali celo stirimi jurji place samo zato, ker si oddelal veliko ur, to je pa prehuda zalitev za zgarani narod, ki je lakomne dohtarje oblekel v bele halje s svojim delom in odrekanjem!

In ce bo slo tako naprej in se bodo vsi pohlepni dohtarji odselili, jim bomo lepega dne odvzeli cehovske ekskluzive (ki smo jim jih podelili MI!) in pooblastili mesarje (alternativna medicina pa je itak ze skoraj komplet vzpostavljena), da sprejemajo tudi ljudi, ne samo ovce in teleta, bele halje pa so itak navajeni nositi. Dobili bodo kurs za sedmo stopnjo in 1700 eur place, in pohlepni dohtarji bodo sli na smetisce zgodovine (najbrz kje v nemciji, italiji in britaniji), slovenija pa bo sla Naprej!

Se zadnji pojem, ki ti utegne biti nejasen: svobodoljublje. Gre za "svobodo narodu" - kolektivu. Za svobodo DO necesa, ne pa za svobodo pohlepnega posameznega dohtarja OD necesa.

Tako, zdaj pa mislim da sva dorekla :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2685874

Strani: 1

anon-111103 sporočil: 797
Zadel si žebljico na glavico. Sicer me je srh spreletel, ko sem bral tvoj zapis, ampak samo zato, ker je tako prekleto resničen. Kapo dol.
lilyallen sporočil: 25
Če si pa nekdo z šestletnim faksom, pripravništvom, strokovnim izpitom, šest letno specializacijo z 250 ur mesečno ne zasluži dobit 1700€ pol pa nevem če ma smisel sploh še kj delat v tej državi. Še zmeraj mi je pa vseskup hecno, problem je Zdravstvo kot organizacija, mi se pa spravljamo na delavce(ja zdravniki so sam delavci).
Pač naslednič k bo kaka finančna kriza bom šel v banko do prvega okenca pa nadru tisto uslužbenko tm za okencem kakšna nemoralna požrešna kapitalistična mrha je, ter s tem mislil kako sem problem rešil.
lp!

Strani: 1