Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

opavel4 sporočil: 25
čas vnosa: 20.11.17 10:27
Kdo ste vi, Emily Rochon, da nam prihajate v Slovenijo prodajat »bučke« in svojo Energetsko strategijo, zavito v plašč skrbi za okolje, ki naj bi bilo osnovno vodilo vaše korporacije Greenpeace? In kdo financira to vašo korporacijo Greenpeace, ki vam nedvomno omogoča nadstandardno udobno življenje s potovanji po vsem svetu.
Kaj ste nam med drugim povedali v tem intervjuju, da je ekonomija na vaši strani in da je premog trenutno dražji od plina in sonca. NESRAMNA IN DEBELA LAŽ. V resnici ekonomija ni na vaši strani in premog je še vedno daleč najcenejši vir za zanesljivo pridobivanje električne energije. Dokazoval tega na tem mestu ne bi, saj tudi vi niste podali nobenih dokazov za vaše trditve. Bi pa kljub vsemu dal priznanje novinarju, ki vam ni samo kimal in vam je zastavil nekaj dobrih vprašanj, na katere niste primerno argumentirano odgovorili.
Tudi drugi del v naslovu prispevka, da je poleg ekonomije tudi g. Jankovič, ljubljanski župan na vaši stani, ne bo povsem držal. On je nedvomno deklarativno vedno na vaši strani, ker je politik in se ne bo medijsko zoperstavljal globalni korporaciji kot je Greenpeace (kdo vas že financira, ga. Emily?). V Ljubljani se res trenutno kuri premog, kar za mesto ni v redu, je pa še vedno najceneje. Zaradi skrbi za okolje so ljubljanski energetiki pravkar poslali na svetlo mednarodni razpis za izgradnjo dveh novih plinskih blokov za kombinirano proizvodnjo toplote in elektrike, ki bosta nadomestila sedanje, za mesto res neprimerne premogovne bloke.
Nemčija je res lep primer, ko si ena najbogatejših velikih držav sveta lahko privošči velika vlaganja v OVE na veter in sonce, ki se financirajo s subvencijami njihovih gospodinjskih plačnikov električne energije. In ker Nemci niso povsem nori, so zato, da ne bi postali preveč nekonkurenčni, v tovrstne investicije preko zakonske regulative EU, potisnili tudi ostale države Evrope, tako članice kot čakajoče kandidatke (reveže). Ampak tudi Nemci so kljub svojemu velikemu bogastvu že prišli na rob svoje ekonomske zdržnosti tega početja, da ne govorimo o tehnični zdržnosti povezanega elektroenergetskega sistema Evrope, ki komaj še zmore kompenzirati to njihovo nesorazmerno proizvodnjo iz OVE. Temu ob rob samo tole: tista skupnost, ki bi vse svoje ekonomske presežke vlagala v izključno proizvodnjo električne energije iz sonca, ki je po nekaterih trditvah celo zastonj, bi se razvojno vrnila v čas pred drugo svetovno vojno, ko je polovica ljudi še stradala. Danes je tudi novica dneva, da ga. Merkel ni uspelo sestaviti koalicije, kar je po moje res težko ob tako pestri koaliciji različnih interesov. Ona kot dolgoletna kanclerka ve, da mora Nemčija gospodarsko (pre)živeti, nekateri možni koalicijski partnerji, kot npr. Zeleni, pa ji skušajo »prodajati« energetsko strategijo, ki poleg zapiranja nukleark predvideva tudi zapiranje njihovih elektrarn na premog. Ona prav gotovo že ve, da to ni mogoče, kljub temu da je deklarativno sicer, kot naš g. Jankovič, za »čiste« OVE. Tudi tu se pojavlja zanimivo vprašanje, kdo financira nemške »Zelene«, zanimivo, da jih npr. v sosednji konkurenčni velesili Franciji nikoli ni bilo v parlamentu (sicer Francija niti približno ne bi bila konkurenčna gospodarsko veliko bolj prodorni Nemčiji, ki jo za ravnotežje primerno zavirajo prav njihovi »Zeleni«)?
Z drugimi besedami, učinek današnjih sončnih elektrarn je v njihovi življenjski dobi tako majhen v primerjavi s ceno njihove investicije ter vzdrževanja, da zadošča zgolj za golo preživetje družbe, brez današnjega luksuza ki ga sicer uživamo. Toliko o »zastonj elektriki« iz sonca. Ne rečem pa, da sonce s tem ni naša bodoča perspektiva, ker ga je pač dovolj in res sije zastonj. Ampak za ekonomsko konkurenčno preživetje družbe/države ga bo potrebno za pridobivanje elektrike uvajati zelo počasi. Za Slovenijo nikakor ne bi bilo smiselno najhitrejše uvajanje pridobivanja elektrike iz OVE na najdražje vire iz sonca in vetra, že zato ne, ker majhna Slovenija s tem ne bo rešila svetovnih ekoloških problemov, razvojno pa smo še daleč zadaj za najbogatejšimi državami sveta, ki najbolj onesnažujejo ta planet. Kdo plačuje vaš življenjski nadstandard, ga. Emily, da si drznete priti v revnejšo Slovenijo in nam »prodajati« za nas pogubno, za vas pa najbrž zelo ustrezno, energetsko strategijo?
Veseli me, da tudi drugi komentatorji v glavnem spoznavate, da nas skušajo takšne navidezno okoljske, v resnici pa globalne korporacije kot je Greenpeace, zaplesti v njihove interesne mreže globalnih korporacij, ki žal vodijo ta svet.