Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[pobalin]

Lepo je že, če lahko take štacunce nafutrajo svoje osebje in pokrijejo lastne stroške.
To je tukaj zelo razvita zadeva. Najprej je pomemben marketing - nek jako spostovani gospod bo senkal cel kup premozenja ali kar poslopje taki fundaciji, da ima noter svoje prostore - in potem je on valuable contributing member of community i tako dalje. V shopu delajo vecinoma volonterji - zastonj. Penzionistke, pa kaka mladina ki isce izkusnje pa da ne dela pizdarij okol, raje omare v charity shopu postavlja. pa umsko prizadet folk, ki sicer pac ne bi sluzbe dobil, pa je tako vkljucen v druzbo in ni odrezan od sveta.

moj favourite je "British Heart Foundation", ima res fantasticno pohistvo in zanimive knjizne police po smesnih cenah. Tricetrt bajte sem opremil iz british heart foundation (v angliji se 90% bajt oddaja brez pohistva). Stacuna je velika ko recimo ena normalna hoffer trgovina - in zaloga se vrti nenormalno hitro - ce komad ne gre po sto, je drug teden po 50, potem pa pac po 25. Ce prides cez dva tedna je velika vecina stvari ze prodanih in so tukaj druge. Folk nonstop kupuje in drug folk nonstop nosi noter (zastonj). Stacuna s pohistvom ima blizu dva jurja dnevnega prometa, furajo pa jo volonterji. Potem so tukaj se manjse stacunce kjer ni pohistva not, je pa vsa ostala sara. (BHF ima 140 milijonov letnega prometa :-))

Kupil sem uglasen mali piano za 60 funtov (in dostava 40 ker ma 200 kil lol). Piano je odlicen stilski kos pohistva za odlaganje poloznic, kljucev, in podobni manjsih predmetov. Ko se selis, ga das nazaj ali pustis v bajti, ker se ga ne splaca trogat, ker jih je povsod dovolj :-)

BHF je tudi zelo balkansko zvit, in je bil za svoje pobalinstvo kaznovan:

"On 6 December 2016, the BHF was fined £18,000 by the UK Information Commissioner's Office which ruled that the charity had breached data protection legislation by employing external bodies to analyse the financial status of supporters in order to appeal to them for further donations, a practice known as 'wealth screening', and by trading the personal details of its donors with other charitable organisations."

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2683929

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[NemirniTujec]
V shopu delajo vecinoma volonterji - zastonj. Penzionistke, pa kaka mladina ki isce izkusnje pa da ne dela pizdarij okol, raje omare v charity shopu postavlja.
Veš, da sem se komaj zadržal, da nisem pisal dvojih domnev. A sem se pravočasno spomnil, da je naš vsegliharski britanski dopisnik danes aktiven in ti z veseljem prepustil to delo. :-)
Stacuna s pohistvom ima blizu dva jurja dnevnega prometa, furajo pa jo volonterji.
No, zanimivo. Zdi se mi, da pri nas tistih nekaj štacun plačujejo občine/država/EU ali komunalna podjetja. Me pa zelo zanima, kako svoj posel fura ljubljanski mega-antikvar, ki ima več dauntaun lokacij, po moji laični oceni pa tam s knjigami ne iztrži niti za najemnine in obratovalne stroške...
BHF je tudi zelo balkansko zvit, in je bil za svoje pobalinstvo kaznovan:
Aha, v bistvu jaz pašem v brexitanijski čeriti ekosistem... :-)

Strani: 1