Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bobek13 sporočil: 4.301
[kajulci]
> [bc123a]
>
> Ta dolg so vrli slovenski dobavitelji naklepali ocitno po tistem, ko je bil mercator prodan. Pa tudi mali dobavitelji so ga dobili poleti ze drugic povrnjenega.
>
> Torej ce te prav razumem, je tvoj predlog, da je mercator slovenski, po moznosti drzaven in da drzava vsaki 2 leti pokrije tam 50-100 mio EUR dolga do dobaviteljev?
>
> Pa i tata bi sine, i tata bi...

Jaz te ne razumem. Kaj smo objektivno dosegli s prodajo? Najprej smo v njega vrgli 200 mio + znižali smo mu obrestne mere, Todorić je z nakupom poplačal nekaj dolgov (koliko, 50 mio?) in dve leti kasneje smo popolnoma na istem kot smo bili pred prodajo, če bi samo v njega vrgli 200 mio in mu znižali obrestne mere. In brez izčrpavanja s strani Agrokorja bi bil Mercator danes na boljšem. Ker zdaj ima Mercator zopet dolgove, ki jih bo poplčala kdo? Oz. v čem je bila sploh fora prodaje, da imamo SAMO dve leti kasneje zopet sranje. In govorijo, da takrat ni bilo drugega kupca. Kake buče. Če bi Mercator najprej očistili, nato pa ponudili na trgu, bi kupci verjetno bili. Poglej NKBM, smo jo počistili in z lahkoto prodali. Zakaj misliš da Mercatorja ne bi mogli? Seveda pa ga nismo mogli vsega zasranega. To, kar smo mi naredili, pa je bilo to, da smo najprej dobili kupca in nato Mercator za TEGA KONKRETNEGA kupca očistili. Zame je to načrtna svinjarija, narejena z namenom pobasanja velikih denarjev v privat žepe.
mislim, da si ti malo pobrkljala stvari, "mi" smo zasvinjali mečkator tako zelo, da se ga noben normalen ni več hotel s palico se dotaknit, samo Agrokor za 220€, pa "smo" rekli ne, pa še malo bolj zasvinjali, pa je začuda spet prišel le Agrokor in to revšno kupil za 80€(?), s čimer "smo" banke vsaj malo popucali, čeprav glede na to, koliko so jih jazbečarji zalili z dnarjem, to niti ni bilo tolko kritično, kot je blo dejstvo, da je mečkator lahk sam še globje bredel v dolgove...

lpA

p.s.: in ista bo zgodba z NLB, tako dolgo bomo odganjali kupce, da ne bo na koncu tud ene vrste agrokor za bagatelo kupil to revšno... no, v kolkor se ne najde še kakšen Apolo, pa podmaže najmoralnejšega pa izvede še en nkbm... ;-)))