Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

SimonAntolič sporočil: 33
g. Kotnik pozdravljeni; mogoče iz konteksta je to vprašanje. Me pa vseeno zanima; ste mogoče obveščeni kaj naši politiki mislijo z zakonom o postopku sodnega varstva imetnikov kvalificiranih obveznosti. Če se ne motim bi le ta moral biti po odredbi US sprejet že 15.5. letos pa ga še nikjer ni. Je tu morda kakšen tehten razlog za zamudo pri sprejemu tega zakona ali naši bogovi ne spoštujejo niti odredb US?, kar tudi ne bi bilo nič novega. Prosim za kratek komentar.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2682669

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[SimonAntolič]
g. Kotnik pozdravljeni; mogoče iz konteksta je to vprašanje. Me pa vseeno zanima; ste mogoče obveščeni kaj naši politiki mislijo z zakonom o postopku sodnega varstva imetnikov kvalificiranih obveznosti. Če se ne motim bi le ta moral biti po odredbi US sprejet že 15.5. letos pa ga še nikjer ni. Je tu morda kakšen tehten razlog za zamudo pri sprejemu tega zakona ali naši bogovi ne spoštujejo niti odredb US?, kar tudi ne bi bilo nič novega. Prosim za kratek komentar.
O tej tematiki zadnje mesece nič ne pišem, ker:
(i) ni nič bistveno novega in
(ii) je moja pretekla takšna pisanja precej bralcev Financ označilo za neetična in/ali nemoralna, saj sem se kritično izrekal o zadevi, v kateri imam materialni interes, kar se v Sloveniji ne spodobi (zato recimo upokojenci nikoli ne kritizirajo nizkih pokojnin, zasebniki se nikoli ne usajajo v višino plač v javnem sektorju, slovenski ribiči nikoli ne protestirajo proti čezmejnemu lovu hrvaških kolegov itd ...).

Je pa bilo konkretno o nastajanju tega zakona nekaj poročil v drugih medijih, ki tudi zadoščajo, da si ustvarite vtis, kam gre zadeva:
- 22.12.2016 (SiOL): Guverner Jazbec piše zakon o tem, kako ga tožiti ( siol.net/posel-danes...iti-432220 )
- 24.02.2017 (Delo): Bančni razlaščenci po novem zakonu še težje do odškodnine ( www.delo.si/gospodar...dnine.html )
- 15.04.2017 (Demokracija): Bodo izbrisani imetniki obveznosti v bankah ponovno opeharjeni? ( www.demokracija.si/s...rjeni.html )
- 22.06.2017 (SiOL): Razkrivamo, kako bodo razlaščeni obvezničarji iskali svojo pravico ( siol.net/posel-danes...ico-443809 )
- 04.11.2017 (Delo): Zakaj smo strmoglavili pri varstvu malih delničarjev ( www.delo.si/gospodar...arjev.html )

Strani: 1