Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-61428 sporočil: 4.493
[sopranos]
> [Inside]
> No ce je tako pol pa sploh ni problem in je ta clanek butast. Do takrat ko bo to postalo problem naslednje vlade bodo pa spet kaj iz mislili in zavlekli. Zato mora ostat na vrhu rdeca vlada, ki je mojster v sprenevedanju in nategovanju prej beograda sedaj Bruslja ki je se bolj brezzob in anemicen. Ce pride desna slucajno bo zahebala in nas spravila v bankrot.

Če sem se jaz kaj v kapitalizmu naučil je to, da države, ki so vsaj blizu kapitalističnega jedra, lahko skoraj v nedogled odlašajo reforme, bankrot in se zadolžujejo krepko čez 100% BDP države. Še celo Grčija, pa je kao bolnik Evrope. Pa grozno so "trpeli" in ne vem kaj še vse. A je vseeno trajalo skoraj 10 let da so vsaj nekaj naredili.

Tako da v tem smislu je naša krvavo rdeča elita na varnem. Kot prvo so Slovenci bolj pridni, tudi davke plačujejo zelo zgledno, držijo se butastih pravil, ki jih sprejme država itd. Obvladujejo vse pomembne podsisteme - medije, sodstvo, izobraževanje, policija, javna uprava itd. Na zunaj lepo kimajo, doma nas pa jebejo. Slovenčki pa seveda z veseljem upogibajo že tako kriv hrbet.
Res smo bili naivni, ker smo verjeli da bo nas pravni red z vstopom v eu postal evropski, boljsi da bodo veljala zahodna pravila. EU je v bistvu nateg stoletja saj razen nekaj denarja iz skladov prostega pretoka in par drugih bombonov za ljudi ni prinesel nic, pa se izsiljuje nas na vse bolj krut nacin. Drzava se mora izvlect sama od eu pomoci ne bo. Islandija je to pokazala in naredila kar je morala, drugace bi sla po gobe. To si sever ni smel privoscit in so ji pomagali.
Ministry in vlada res kimajo, mi v operativi na nizjih polozajih se pa srecujemo vsak dan s tezjimi neuresnicljivimi zahtevki, vprasalniki nalogami itd. Predlagas nepokorscino, neudelezbo na shodih in volitvah, ter prikazovanje svetu da tukaj ni vse sijajno. Vse drugo je pomoc pri ohranjanju statusaquo. Ti clanki in taksna opozicija so scanje proti orkanu.