Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ovce, ki čakajo na zakol

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-149637 sporočil: 3.223
[Glavni forum] Tema: Ovce, ki čakajo na zakol
[#2681329] 29.10.17 07:08
Odgovori   +    12
Tole o ovcah,ki čakajo na zakol mi ni najbolj všeč.Ovc,ki dajejo,tudi na silo,dobro volno za gretje izumiteljev zblojene slovenske politike,ne bo nobeden poklal.Ko bodo te ovce iztrošene do konca,bo še vedno ostal kakšen užiten kos mesa,da ga odrežejo. Volitve v Sloveniji so navaden poceni vaški cirkus,čeprav nekateri v kamere še vedno trobijo o pravicah in DOLŽNOSTIH.
Tako kot je napisala kajulci pred menoj,pravici se lahko odpoveš,dolžnosti ni več.Bila je v bivšem režimu.Bila je dolžnost izvoliti tiste kandidate,ki jih je določila partija.Partijski sekretarji in namestniki so hodili od volišča do volišča,pregledovali stanje udeležbe in pošiljali svoje kurirje po domovih tistih,ki še niso volili. Glasno in z veliki črkami so poročali o voliščih na katerih je bila volilna udeležba že dopoldan 100%. Silili so v neko obliko tekmovanja. Kdor ni bil do izteka volilnega časa evidentiran,da je obkrožil ponujeno,je slej kot prej doživel kakšen odziv.Tudi pomik nazaj v čakalni vrsti za stanovanje.Pa še marsikaj. Take so bile volitve nekoč,danes pa potomci tistega režima,ki so med tem vzgojili tudi mlade,uporabljajo druge metode,v domačem žargonu jim pravimo goljufije. O preteklih ne bom razpredal,četudi se umor kandidata ne sme pozabiti.Omenim samo zadnje volitve za predsednika države za katere je značilna najnižja udeležba. Predsednik državnega zbora je svojo odločitev o nezdružljivosti referenduma in volitve predsednika države utemeljil s tem,da gre pri volitvah predsednika za tako pomemben dogodek,ki ga ni možno politično enakovredno tretirati z referendumom o izgradnji (pridobivanju denarja) drugega tira. Ja,pri drugem tiru se vsiljuje nov sistem TEŠ6,pri ponudbi za predsednico države so nam ponudili kandidatko s posebnimi referencami. Po mojem mnenju bi lahko opravili, glede na ponudbo ostalih kandidatov,na isti dan in vrednost referendumske odločitve ne bi bila popolnoma nič manj vredna. Udeležba bi bila višja in volilci ne bi doživeli ponižanja,da ne znajo določiti vrednost svojega glasu in mora to početi nek politik (ali skupina) v njihovem imenu.
Torej,v dolžnost me nobeden ne more prisiliti,pravici se lahko odpovem,ker s tem nikomur ne posegam v njegovo pravico,ovca,ki čaka na zakol pa tudi nisem.
Priznam samo to,da so mi s temi njihovimi novimi obrazi,na čase spustijo nekaj krvi.