Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.196
[FIN-311684]
Slovensko gospodarstvo se razdolžuje, prav nasprotno javni sektor se zadolžuje.
ce si to razbral iz clanka, v katerem ze na samem zacetku pise...
Kot se spodobi v letih debelih krav, je slovenski proračun lani zmanjšal svojo zadolženost – ne le v odstotkih BDP, kar ob močni gospodarski rasti ni bilo težko, temveč celo v evrih.
V ponedeljek je Eurostat objavil revidirane podatke o javnem dolgu držav EU ob koncu minulih štirih let, in za Slovenijo je bila ta revizija precej ugodna:
naš javni dolg ob koncu minulega leta je zdaj ocenjen na 78,5 odstotka BDP (prejšnja ocena je znašala 79,7 odstotka),
pri čemer smo bili po letnem upadu dolga za 4,1 odstotka BDP (prejšnja ocena 3,4 odstotka) skupaj z Irsko najboljši v evrskem območju.
... potem ti nic ne pomaga, tudi ce izgine 10 strukljev.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2680671

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[crt]
> [FIN-311684]
>
> pri čemer smo bili po letnem upadu dolga za 4,1 odstotka BDP (prejšnja ocena 3,4 odstotka) skupaj z Irsko najboljši v evrskem območju.

... potem ti nic ne pomaga, tudi ce izgine 10 strukljev.
Ekonomsko-socialni sistem je odvisen od gospodarske rasti, rastemo pa ker država in javni sektor veliko trošita, v zasebnem gospodarstvu ne trošimo več, ker smo srečni in notranje zadovoljni in zato država nam jemlje in javnem sektorju daje. Tudi to se da dokazati s številkami...Številke lahko obračamo, problem je, ker se pravila igre niso spremenila. Slovenska država in predvsem javni sektor sta v slabi finančni kondiciji, ker je javni dolg, kljub slabih 80% BDP zelo visok javni dolg. Z druge strani, javni sektor, ki je komaj dobil višje plače, odpravil krivice in anomalije ponovno zahteva višje plače, odpravo krivic in anomalij.

Nekdo je pred nedavnim ugotovil, da bi javni dolg morali znižati na 40% BDP in se šele tedaj pogovarjati o višjih plačah v javnem sektorju. Dokler v Sloveniji namesto javne oblasti in političnega vodenja (vladanja), ki bi zadovoljevalo interese vseh družbenih slojev imamo le golo družbeno menedžeriranje in administrativno tehnokratskego upravljanje po nareku sindikatov javnega sektorja, ne moremo biti optimistični. V Sloveniji je upravni aparat postal cilj in ne sredstvo političnega razvoja, sicer o tem je že dolgo nazaj pisal Tonči Kuzmanič v svoji »Ustvarjanje antipolitike«. Tisto kar so nam vsilili štruklji in sindikati javnega sektorja je antipolitika.
anon-178149 sporočil: 4.311
[crt]
> [FIN-311684]
> Slovensko gospodarstvo se razdolžuje, prav nasprotno javni sektor se zadolžuje.

ce si to razbral iz clanka, v katerem ze na samem zacetku pise...

> Kot se spodobi v letih debelih krav, je slovenski proračun lani zmanjšal svojo zadolženost – ne le v odstotkih BDP, kar ob močni gospodarski rasti ni bilo težko, temveč celo v evrih.

> V ponedeljek je Eurostat objavil revidirane podatke o javnem dolgu držav EU ob koncu minulih štirih let, in za Slovenijo je bila ta revizija precej ugodna:

> naš javni dolg ob koncu minulega leta je zdaj ocenjen na 78,5 odstotka BDP (prejšnja ocena je znašala 79,7 odstotka),

> pri čemer smo bili po letnem upadu dolga za 4,1 odstotka BDP (prejšnja ocena 3,4 odstotka) skupaj z Irsko najboljši v evrskem območju.

... potem ti nic ne pomaga, tudi ce izgine 10 strukljev.
Brez panike, izumitelji negativne produktivnosti imajo pač svojo vzporedno, alternativno ekonomijo. Pustimo mu veselje, le na firmo naj obesi opozorilni izvesek, da gre za firmo alternativnega ekonomskega svetovanja. Saj menda se ukvarja z nečim podobnim..

Strani: 1