Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Madrid je prevzel nadzor nad katalonsko policijo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Irbis sporočil: 173
[najobj]
> [vickibedi]
> > [najobj]
> > > [vickibedi]
> > > > [najobj]
> > >
> > > > ... evo, niti grozni zločinski komunisti v JNA na čelu z vojnim zločincem Slobodanom Miloševićem niso probali preprečit slovenski referendum, kaj šele da bi koga zaprli ... ja, v Španiji zna biti pestro, ker ima nasilje (= zapiranje katalonskih voditeljev) svoje zakonitosti in spirala nasilja lahko hitro postane neobvladljiva, sploh ker so na drugem koncu od nekdaj nezadovoljni Baski, ki se lahko spet zbudijo ...
> >
> > > Viš ga vrapca, enkrat pa celo ti zadaneš bistvo.

> > ... čuj, ko se zadene, je bistvo zadetek, zadane udarce slovenskemu jeziku pa žabari verjetno zadajo po zadatku ...
> >
> > P.S.: na žabarsko spakedranko "zadane" sem enostavno alergičen, jebiga ...

> :) eh, najbrž pa moraš bit res Štajerc, da se s takšnimi ukvarjaš...

... eh, pismeni ločimo med zadetkom in zadatkom, tako da niti ni treba biti Štajerc, če mene kaj vprašaš ...

P.S.: živa katastrofa je, da imajo v cajtngih, na radiu in TV zaposlenih na stotine lektorjev in lektoric, ki se jim "zadane" očitno zdi bolj fensi kot "zadene", čeprav "zadane" v slovenskem jeziku pomeni čisto nekaj drugega kot "zadene" ... evo, iz firbca sem pogledal v SSKJ in zaenkrat bos.zrc-sazu.si/cgi/...adane&hs=1 je "zadane" še tam, kjer mora biti, čeprav pri hiperproduktivnih slovenistih nisem glih ziher, da bo še dolgo ...
Eh, ko bi ti časopisi privoščili piscem ali pa vsaj lektorjem tole:
besana.amebis.si/preverjanje/
bi se že kar poznalo.
Če preizkusiš "Viš ga vrapca, enkrat pa celo ti zadaneš bistvo.", ti ne samo popravi "zadaneš", ampak še "vrapca" za nameček.
Lahko pa poskusiš še:
Viš ga vrapca, enkrat pa celo on zadane bistvo zadane težave.