Zasebnost
4 ure
German Business Outlook Improves as Economic Momentum Builds
4 ure
Najboljše junijske dražbe: stanovanja, zemljišča, pisarne, apartma v Šibeniku ...
10 ur
NGEN iz Žirovnice bo v Nemčiji gradil hranilnike energije za energetskega giganta Uniper
10 ur
Velikokolesni skuter za skok iz cone avtomobilskega udobja
10 ur
Slovenija je v Alžiriji odprla veleposlaništvo, Sonatrach bo Geoplinu dobavljal več plina
11 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kaj se skriva v milijardah, ki bodo šle za obnovo po poplavah 1
15 ur
Reforma JPP: julija vklapljamo nov sistem upravljanja potniškega prometa. Bo kaj bolje in kako bo ob navalih upokojencev?
15 ur
Eksperimenti z zdravstvom 4
15 ur
Davčne spremembe: popravki za peščico kadrov, višji vstopni prag v sistem DDV ... 1
16 ur
Moj obraz se bo postaral zelo počasi, napoveduje algoritem
16 ur
Reuters: Savdska Arabija namerava prodati delež v Aramcu
17 ur
Spiegel: 80 odstotkov Nemcev bi delalo štiri dni na teden, a ekonomisti opozarjajo, da to ni vzdržno 4
17 ur
Potrjeno: dividenda Save Re je 1,75 evra na delnico
17 ur
Vlada predlaga nakazilo 25,5 milijona evrov republiškemu stanovanjskemu skladu
18 ur
Ljubljanske mlekarne: Osredotočeni bodo na projekte, ki prinašajo visoko dodano vrednost
18 ur
Delavska hranilnica bi delila dvojne dividende glede na lani izplačane
19 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
19 ur
Kdaj bodo v ljubljanskem Kotu proizvajali biometan in ga vtiskovali v plinsko omrežje?
19 ur
Kako Kitajska utrjuje svoje gospodarstvo za vojno z zahodom 5

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-203614 sporočil: 790
Prvič: ljudi je treba obvestiti, da prevzemajo valutno tveganje. A to ni dovolj.

Drugič: banka mora navesti mogoče spremembe menjalnih tečajev in tveganja v zvezi s sklenitvijo posojila v tuji valuti.
A če grem v trgovino s konfekcijo in želim kupiti nekaj kosov poletnih oblačil po znižani ceni, v akciji:
- me mora trgovka opozoriti, da poletje ne bo večno trajalo, in da me v oblačilih, ki jih nameravam kupiti, v ne tako daljni prihodnosti utegne zebsti?
- mi mora trgovka izročiti 3-5 simulacij, koliko bi me utegnilo zebsti, če se spremeni vreme za N stopinj?
- kaj pa, če se zaradi (oh in ah strašnih in usodnih) klimatskih sprememb sprememni klima in mi bo v oblačilih še bolj vroče, me mora trgovka izčrpno informirati tudi o tem ?

Me mora prodajalec hrane informirati, da mi je od zaužitja prevelike količine lahko slabo ali da se lahko zredim?

Bomo pri nakupu vseh vrst blaga in storitev od prodajalca v prihodnosti prejeli zloženko s 3-5 simulacijami, kaj vse se nam lahko zgodi, če bomo uporabljali/zaužili kupljeni produkt?

Bolano.

Vsakemu poslovno sposobnemu čleveku je jasno, da tako, kot se spreminja vreme in se menjavajo letni časi, tudi valute nihajo navzgor ali navzdol.

Največji absurd pri vsem tem je, da najbolj jamrajo v državah bivšega Vzhodnega bloka in neuvrščenih (Romunija, SLO, HR...), kjer je bilo trgovanje z valutami Zahodnega bloka (DEM, ATS, USD...) v preteklosti vsesplošno in vsakdanje in je bilo vsem jasno, da valutni tečaji še kako nihajo.

Ko so bili frankarji v plusu, nihče ni jamral, da je to nepravično do posojilojemalcev, ki so se zadložili v EUR.

Sodba je evrofašistična debilaža, katere edini namen je odrasle ljudi prepričati, da so v bistvu infantilneži, ki potrebujejo non-stop skrb mame države. Ta skrb pa se praviloma pokaže post festum, zato je še toliko bolj nepredvidljiva in arbitrarna, zato posledično tudi totalitarna. V smislu: Tutto nello Stato, niente al di fuori dello Stato, nulla contro lo Stato.

Žalostno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2674174

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.405
[0701CITYX]
> Prvič: ljudi je treba obvestiti, da prevzemajo valutno tveganje. A to ni dovolj.
>
>Drugič: banka mora navesti mogoče spremembe menjalnih tečajev in tveganja v zvezi s sklenitvijo posojila v tuji valuti.

A če grem v trgovino s konfekcijo in želim kupiti nekaj kosov poletnih oblačil po znižani ceni, v akciji:
- me mora trgovka opozoriti, da poletje ne bo večno trajalo, in da me v oblačilih, ki jih nameravam kupiti, v ne tako daljni prihodnosti utegne zebsti?
- mi mora trgovka izročiti 3-5 simulacij, koliko bi me utegnilo zebsti, če se spremeni vreme za N stopinj?
- kaj pa, če se zaradi (oh in ah strašnih in usodnih) klimatskih sprememb sprememni klima in mi bo v oblačilih še bolj vroče, me mora trgovka izčrpno informirati tudi o tem ?

Me mora prodajalec hrane informirati, da mi je od zaužitja prevelike količine lahko slabo ali da se lahko zredim?

Bomo pri nakupu vseh vrst blaga in storitev od prodajalca v prihodnosti prejeli zloženko s 3-5 simulacijami, kaj vse se nam lahko zgodi, če bomo uporabljali/zaužili kupljeni produkt?

Bolano.

Vsakemu poslovno sposobnemu čleveku je jasno, da tako, kot se spreminja vreme in se menjavajo letni časi, tudi valute nihajo navzgor ali navzdol.

Največji absurd pri vsem tem je, da najbolj jamrajo v državah bivšega Vzhodnega bloka in neuvrščenih (Romunija, SLO, HR...), kjer je bilo trgovanje z valutami Zahodnega bloka (DEM, ATS, USD...) v preteklosti vsesplošno in vsakdanje in je bilo vsem jasno, da valutni tečaji še kako nihajo.

Ko so bili frankarji v plusu, nihče ni jamral, da je to nepravično do posojilojemalcev, ki so se zadložili v EUR.

Sodba je evrofašistična debilaža, katere edini namen je odrasle ljudi prepričati, da so v bistvu infantilneži, ki potrebujejo non-stop skrb mame države. Ta skrb pa se praviloma pokaže post festum, zato je še toliko bolj nepredvidljiva in arbitrarna, zato posledično tudi totalitarna. V smislu: Tutto nello Stato, niente al di fuori dello Stato, nulla contro lo Stato.

Žalostno.
Daj ne bluzi. Tega na Zahodu niso niti poskušali, ker so se že vnaprej bali tožb.

Tako nekako kot pri hrani. Ko nam zaradi "lokalnih potreb in različnih okusov" ponujajo slabšo kakovost hrane.

Take zadeve se spremenijo samo tako, če jih kdo dobi po nosu. Potem se pa na to bolj pazi. Na Vzhodu si pač upajo bolj tvegati. Potem pa vidijo kje je meja. Gre dokler gre.

Tudi pri telefonskih klicih jih je bilo treba obrzdati. Pa so bila stalno PR sporočila, da ponujajo to kar stranke želijo. Ja, zakaj pa so se sedaj pote klici v tujini tudi podesterili, če so si stranke že prej to želele?

Jaz res ne vidim zakaj taka tragika glede vsega skupaj. To kar se dogaja je lahko povsem dobro in koristno. Naj se gre na sodišča. Naj banke tudi izgubljajo. Naj se piše v javnosti. Iz tega se bodo ljudje nekaj naučili ter tudi banke. In bodo oboji za naprej malo bolj previdni.

Še najslabše bi bilo, če bi sedaj sprejemali nek poseben zakon. Ker potem pa res nismo nič naredili.

Strani: 1