Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
[Smudlek]
> [sopranos]
> Da bi folk malo izučil, bi jaz naredil tako, da bi morala podjetja posameznikom nakazati na račun celotno bruto bruto plačo. Potem naj pa ljudje plačujejo prispevke sami. Pa nič več butalskih prispevkov delodajalca in delojemalca. Ampak samo še prispevki kot ena kategorija.

Sopranos, kar je res, je res, tokrat se strinjam s tabo. Dodal bi še, da bi vsak točno vedel, koliko je vplačal v pokojninsko blagajno in ne bi bilo pred okenci nobenih presenečenj več.
Bi se pa dogajalo sledeče: z bruto zneskom bi se mnogim zvrtelo v glavi in bi šli veselo zapravljat, čez čas bi se pa jokalo po medijih in trkalo na vest dobrim ljudem. Vem, da boš rekel, jebi ga, kaj pa nisi mislil, samo ljudje imajo res, ampak res kratko pamet. Žal je treba na nekaterih področjih za ljudi res poskrbeti, kot za male otroke. Je pa tudi res, da če bi vse štimalo, kot mora, bi bil tudi trenutni sistem popolnoma v redu. Jaz bi v zgodbo vkomponiral še UTD, pa bi bilo vse bolj enostavno.
Saj bi tudi za njih FURS preverjal ali je bilo vse plačano. Podjetje bi recimo, ko nakaže denar posameznku, hkrati tudi obvestilo FURS koliko in komu so nakazali. Posameznik bi imel pa potem 15 dni časa, da prenakaže na FURS. In če ni, gre potem davčna v izvršbo itd.

Drugače je pa tako, če se za ljudi poskrbi kot za male otroke, potem se bodo tudi obnašali kot mali otroci. Jaz lahko sam zase skrbim. Ne rabim, da en kreten iz javnega sektorja določa kaj lahko jaz s svojim denarjem počnem.

Folk se recimo sploh ne zaveda kako nas bo ta pay as you go sistem zajebal. Pa protidružinska politika, ki jo vodimo v Sloveniji.