Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[kajulci]
>Ne vem, jaz sem dal to skozi dvakrat, in obakrat je bilo za vse poskrbljeno VZORNO.

Torej, ponovno, pri VAS je šlo vse ok. To, da je slovensko porodničarstvo mesarija, je DEJSTVO. Ko bo bisi tole prebral, bo še on kaj povedal na tole temo - kot velik kritik slovenskega porodničarstva.
Za Ediminiona:

Ni treba drugega povedati, da je dalec najvecja odskodnina za malomarnost zdravnika bila dosojena za malomarnost pri porodu v porodnisnici, ki je slovela kot dalec najboljsa v sloveniji. 900.000 EUR. Zdrzalo vse instance, po pritozbi porodnisnice celo povisali odskodnino iz 800.000 EUR na 900.000 EUR.

Ja, porodnicarstvo je eden najbolj dizaster delov slo zdravstva. Tega ne opazis, ce gre pri porodu vse vredu in propisno - v tem primeru bi zenska lahko tudi sama rodila v hosti, tako kot 10.000 let nazaj. Tako kot ne opazis, da je zdravstvo v riti, ce si vedno zdrav :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2672774

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.330
Bom v odgovoru tebi porepliciral obema.

Ne le da je blo vse OK. Mala je imela celo zaplet pa so ga fantasticno hitro, in mene kot zivcnega zelo dobro pomirili. Na koncu bilo vse OK.

Ampak s celotno oskrbo tako mame kot dojencka nimam pripomb.

Imam jih na neko drugo rec v zvezi s pediatricno kliniko. A ta ni vezana na porodnistvo.

Zdaj jaz ne posplosujem svojega primera na celotno populacijo. Konec koncev si tudi Ti dal kot kontra primer enega iz Postojne, kjer so starsem povsem upraviceno dosodili hudo odskodnino, in glede na zgodbo jih bodo kar porabili :(

Ampak po drugi strani pa ne mores reci da je nase porodnistvo ali porodnicarstvo mesarija.

Ker ni.

Vse kar sm zelel izpostavit je to, da V PRIMERU KO GRE KAJ FEJST NAROBE, in se je zenska odlocila rodit doma, naj podpise, da extra stroske krije sama.

Per se ne nasprotujem porodu doma. Niti ne da ZZZS krije razliko do privat izbire. Pri porodu otroka temu res ne.

Ampak za bozjo voljo, a ima vsaka babica pred bajto resilca? Al se ga caka da pride? Ob prvi komplikaciji v avto pa v bolnico? V kaj? V Cliota? Pac za vsak primer.

Analogijo pa mal tudi vlecem iz nekje drugje. Po ZDR mi je delodajalec dolzan placat malico. Vsak dan. In lahko jo zagotovi sam lahko pa dnar da.
In v obstojecem rezimu imam na vrh bajte restavracijo kjer lahko jem. Lahko tudi ne jem. A ce nimam Zdr. Potrdila o kaki alergiji al pa cemu... Fuck off. Tu je in lahko koristis. Pa, da dodam, jemo res dobro in obilno.

Ampak ce ne bom jedel mi denarno pripada en kurac.

Kar pa se tu dogaja je pa da pri stvareh ki jih drzava zagotavlja in so.... Bi nekdo drug nekaj extra... A to naj pa placamo? Zakaj?

Strani: 1