Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rx170 sporočil: 6.403
Jaz nečesa ne razumem.

Pravijo, da konkurenca pripomore k dvigu kvalitete. Vsaj tako me prepričujejo verniki v nevidno roko trgsa in neoliberalni mudžahedini.

Očitno to v primeru terlevizij ni tako. Priovatne so tudi bolj ali manj zanič (res pa da mi jih ni treba gledati ali plačlevati kar RTV moram). Tudi program tistih posebnega pomena z državnim sofinanciranjem je precej zanič.



Nekaj je očitno narobe s to neoliberalno "privatizirajmo

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2672039

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[rx170]
Jaz nečesa ne razumem.

Pravijo, da konkurenca pripomore k dvigu kvalitete. Vsaj tako me prepričujejo verniki v nevidno roko trgsa in neoliberalni mudžahedini.

Očitno to v primeru terlevizij ni tako. Priovatne so tudi bolj ali manj zanič (res pa da mi jih ni treba gledati ali plačlevati kar RTV moram). Tudi program tistih posebnega pomena z državnim sofinanciranjem je precej zanič.



Nekaj je očitno narobe s to neoliberalno "privatizirajmo
To gre takole!

1) Davki so samo obvezni prispevki.

2) Sem, tako ali drugače spada tudi nacionalna PR RTV Greznica. Ali je to potrebno ali ne, ni tema te razlage. Enako velja npr. za zdravstvo. :)

3) Potem imaš pa še PROSTOVOLJNE prispevke. O teh svojih prostovoljnih prispevkih odločas sam. :) Če to želiš in kakor to želiš. Lahko jih nakažeš miljontim dobrodelnim organizacijam, osebam, ... pomoči potrebnim osebam .... ali celo radiu Ognjišče ...... ali Novi 24TV. :)

---------------------------------------------- ---------------

POD ČRTO!

Če je v državi dovoljeno samo enemu variti (ali prodajati) pivo, potem je to monopol.

Če pa moraš državnemu monopolistu plačati 10% od vsakega piva, ki ga spiješ, tudi če ni iz državne pivovarne, je to taksa ali prispevek za državo.

Kaj je pa konkurenca!??

To pa morda kdaj drugič. :))

Strani: 1