Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[bc123a]
> [vickibedi]
> > Po mojih izkusnjah to drzi, ampak gastroenterologi se vedno propagirajo 5x na dan jesti.
>
> In tako je tudi prav, julči nima pojma. Sam imam normalno težo in jem vsaj 3-krat na dan. Tudi na zdravstvenem pregledu me zdravnik vedno vsakič znova opozori, da je treba jesti večkrat na dan. Poznal sem kar nekaj sodelavcev, ki so jedli praktično 1-2 krat na dan (prvi obrok po šihtu ob 5h popoldne) in vsi so imeli povečano kilažo. Gre za to, da organizem ki je navajen gladovanja, potem ko dobi hrano, le to bolj izkoristi.

To vem. Ampak skupna vsota kalorij je se vedno pomembna. Ce 5x na dan vneses X kalorij je to 5*X vse skupaj, ce pa 1*2X je pa to se vedno 2X :)

S tem da nekateri ljudje ne morejo pojesti 5 * za X/5 in potem pride do problema, o katerem govori Julci, gastroenterologi ga pa zalibog ignorirajo.
Problem je torej preveč žretja, ne pa način konzumiranja. Če pa debatiramo o tem, na kakšen način je najoptimalnejše konzumirati hrano, pa verjamem, da imajo zdravniki prav in je bolj zdravo 3-krat na dan jesti zmerno, kot enkrat prekomerno (torej za 3-kratno količino).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2671477

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[vickibedi]
> [bc123a]
> > [vickibedi]
> > > Po mojih izkusnjah to drzi, ampak gastroenterologi se vedno propagirajo 5x na dan jesti.
> >
> > In tako je tudi prav, julči nima pojma. Sam imam normalno težo in jem vsaj 3-krat na dan. Tudi na zdravstvenem pregledu me zdravnik vedno vsakič znova opozori, da je treba jesti večkrat na dan. Poznal sem kar nekaj sodelavcev, ki so jedli praktično 1-2 krat na dan (prvi obrok po šihtu ob 5h popoldne) in vsi so imeli povečano kilažo. Gre za to, da organizem ki je navajen gladovanja, potem ko dobi hrano, le to bolj izkoristi.
>
> To vem. Ampak skupna vsota kalorij je se vedno pomembna. Ce 5x na dan vneses X kalorij je to 5*X vse skupaj, ce pa 1*2X je pa to se vedno 2X :)
>
> S tem da nekateri ljudje ne morejo pojesti 5 * za X/5 in potem pride do problema, o katerem govori Julci, gastroenterologi ga pa zalibog ignorirajo.

Problem je torej preveč žretja, ne pa način konzumiranja.
Seveda. Edini pravi recept je dieta tipa "mnžri" :)

Kako pa do tega priti, da tudi dolgorocno tako ostane, to je pa velik problem in miljardni posel :)

Strani: 1