Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-321814 sporočil: 180
Mešate biologijo in naš način življenja.
Ja, mogoče bi bilo z vidika biologije in vzgoje res bolje, da je mama doma, mogoče celo več let … Ampak to danes pač ne gre. Ker to prinese za seboj hujše posledice. Predvsem za žensko.

Ko berem ta (moška) mnenja, se kar zgrozim. V času, ko so ženske dobile volilno pravico oz. vstopale na trg dela, ni bilo nič drugače. Ogromno mnenj, da ženska sodi za štedilnik k otrokom, javna sfera pa je domena moških.

Po eni strani smo baje liberalni in furamo mantro, da mora vsak uspeti sam in da naj bo od tega odvisne njegov materialni položaj (sedaj in v starosti), po drugi strani pa polovici človeštva postavljamo ovire na trgu dela.

Pri nas imamo eno leto porodniške, ki ženske postavlja v zelo neenakopraven položaj, saj delodajalci smatrajo, da bo ženska tista, ki bo ostala doma. Prav tako velja to za odsotnosti ob bolezni otrok. Že takrat, ko je bila debata o enomesečnem neprenosljivem starš. dopustu za moške, je bila cela štala: »joj, kako pa bo delodajalec to toleriral«. Jah, kako pa tolerira to pri ženskah? Velikokrat tako, da jih pač ne zaposli, vzame moškega, pa čeprav je celo slabši delavec.

Se pa moramo odločiti, kaj in kako. Če bomo furali naprej mantro, da mora vsak finančno skrbeti zase, potem bi bilo edino pravično, da tudi moški vzame del porodniške, saj se tako izenačijo razmere na trgu dela (biologija gor ali dol).
V kolikor pa nam to ni všeč, potem pa prosim bodite tudi tiho takrat, ko se ženskam da kakšna boniteta (npr. krajša delovna doba za upokojitev). Ampak ne, takrat se tudi oglašajo nekateri, da zakaj bi imele ženske privilegije?!

Sedanje stanje je, to moramo priznati, za ženske precej slabše kot za moške. Odsotnost s trga dela ni edina stvar, velikokrat ženske tudi izberejo manj zahtevana dela, da so lahko več z otrokom. Marsikdo to zelo podpira, kasneje pa to žensko pahne v revščino (zelo nizka pokojnina).

Po eni strani naj bi vsak skrbel zase (finančno), po drugi strani bi želeli večjo nataliteto, moški pa pri skrbi za otroke ne bi sodelovali niti finančno (velikokrat je že preživnina ranga 100 € na mesec problem), kaj šele s svojim časovnim vložkom. Dajmo se odločit, kaj bi sploh radi.