Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-466864 sporočil: 3.316
čas vnosa: 02.09.17 12:40
[sopranos]
> [bc123a]
> > [sopranos]
> > > [FIN-311684]
> > > Če povzamemo Čuferja se bo Alpe Adria Green pritožila zaradi tega:
> > > a.) ker Magna ne želi plačati njegovo inovacijo za gašenje požarov, ki jo menda uporabljajo vse velike avtomobilske tovarne na svetu le Magna jo noče,
> > > b.) ker bodo delavci v Mariboru plačani manj od delavcev v Gradcu, ker se na splošno ve, da so slovenske plače za 100% višje od avstrijskih.
> >
> > Jaz tega z Magno preprosto ne razumem.
> >
> > Ko smo imeli možnost imeti IBM regijski center s plačami po 5.000 EUR smo jim rekli naj se jebejo. Tukaj se pa krši zakone, daje milijone legalne podkupnine podjetju itd. zato, da bi se vzpostavilo 400 slabo plačanih delovnih mest.
>
> A niso tam hoteli imeti ekstra davcni tretma?
>
> Sicer pa ne sanjati o nekem hightechu in 5000 EUR place. Ker Maribor jebe truma brezposelnih nikzkokvalificiranih delavcev, ne brezposelnih znanstvenikov svetovnega formata...
>
> nekdo je sanjal da bi v mariboru "namesto magne" odprli nek super duper center za razvoj metod za zdravljenja raka... ja. ker je v mariboru na stotine brezposelnih onkologov na zavodu ali kako?

Ja, so tudi hoteli poseben tretma.

Ker levičarji radi leporečijo. In ene takih besed je sistemsko. Naj uredijo sistemsko, da se bo v Sloveniji več zaposlovalo in investiralo. Recimo, da država vsem podjetjem malo spusti davke. Da se manj vzame pri dohodnini. Pa še poenostavi naj se birokratske postopke. Kot protiutež naj se pa potem proda državna podjetja. In bo win-win situacija. Javni sektor bo lahko imel višje plače. Manj jim bo treba delati. Gospodarstvo bo imelo višje plače, več dobičkov in več bo investicij.

Mi imamo pa raje visoke davke. Veliko birokracije. Potem pa samo določenim podjetjem damo subvencije, spodbude itd. Podjetjem, ki so bodisi politično dobro povezana ali pa ki znajo dobro podmazati. Nekaj jih je pa vmes, ki niso ne eno ne drugo. Samo ta morajo pa 2x več delati in se truditi. Da je potem marsikatero izmed teh podjetij ugotovilo, da je bolje, če se umaknejo, ker v zameno za porabljene resurse dobijo premalo.
res ne vem, zakaj se SDS tako bori PROTI gradnji Magne...in skoraj PROTI VSEMU....!!!!!!!!
ŠTAJERSKA mi smo z vami!!!!!!
ko *ebe SDS....!!!!!!!!!
saj še pridejo volitve!!!!!!!!