Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.405
No, me prav zanima kako bo šlo vse skupaj. Ker situacija danes je precej drugačna kot leta 2008. Upokojencev je precej več, delovno aktivnega prebivalstva je manj, manj je tudi zaposlenih. Plače so višje, a hkrati so višji tudi stroški. Ne pozabimo koliko so se zvišali davki. Prihranki so višji, a to predvsem pri bogatejših. Ti pa imajo stanovanjski problem že rešen.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2669691

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[sopranos]
No, me prav zanima kako bo šlo vse skupaj. Ker situacija danes je precej drugačna kot leta 2008. Upokojencev je precej več, delovno aktivnega prebivalstva je manj, manj je tudi zaposlenih. Plače so višje, a hkrati so višji tudi stroški. Ne pozabimo koliko so se zvišali davki. Prihranki so višji, a to predvsem pri bogatejših. Ti pa imajo stanovanjski problem že rešen.
Nekateri sindikati javnega sektorja po novem zahtevajo štirikratno plačilo nadurnega dela, višanje prispevnih stopenj za poklicne pokojnine ter pavšalno 20-odstotno (prej so zahtevali 40%!?) znižanje delovne obveznosti za vse zaposlene nad 50. letom starosti...Kdo bo to plačal? Sindikati javnega sektorja so znoreli, še bolj bo nora Cerarjeva vlada, ki bo privolila v njihove zahteve.
artEdge sporočil: 111
Ne vem no, meni se nekako ne izide, je pa lepo, kot pravijo, s tujim mahat po koprivah, potem če se izide si car, če ne, pa bomo ustanovili dutb 2 ki bo reševala prvo ali drugače povedano, ga ni problema ki bi ga davkoplčevalci ne mogli rešiti.

Strani: 1