Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Prva stopnja: Pogodba o posojilih v frankih je nična

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-295186 sporočil: 149
[Vinci]
> [amateur_fa]
> Nihče mi ni takrat pokazal večletnega gibanja tečaja, kjer se je lepo videlo, da je CHF podcenjen.

Tudi, če bi ti ga pokazali, ne bi videl tega, da je CHF podcenjen, ker je bil od leta 1995 do leta 2010 skoz okrog 1,5 (od 1,4 do 1,6), od leta 1990 do 1995 pa celo okrog 1,7 in na podlagi zgodovinskih podatkov za zadnjih 15 ali 20 let nikakor nisi mogel oceniti, da bo padel na 1,1 ali celo manj.
Kot pravim, ni pomemben januar 2015 in tisti padec. Iz grafa se lepo vidi, da je CHF podcenjen in da je realno pričakovati krepitev valute (najnižja vrednost CHF v zadnjih 10 letih). S podpisom pogodbe sem zaradi te informacije izgubil 10-15% vrednosti, ko sem samo stopil skozi banko.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2668349

Strani: 1

tilenrexi sporočil: 6.775
Seveda so ti za kredit v CHF zlomili roko in odločitev ni bila tvoja špekulacija, ne?
Vinci sporočil: 5.933
[amateur_fa]
> [Vinci]
> > [amateur_fa]
> > Nihče mi ni takrat pokazal večletnega gibanja tečaja, kjer se je lepo videlo, da je CHF podcenjen.
>
> Tudi, če bi ti ga pokazali, ne bi videl tega, da je CHF podcenjen, ker je bil od leta 1995 do leta 2010 skoz okrog 1,5 (od 1,4 do 1,6), od leta 1990 do 1995 pa celo okrog 1,7 in na podlagi zgodovinskih podatkov za zadnjih 15 ali 20 let nikakor nisi mogel oceniti, da bo padel na 1,1 ali celo manj.

Kot pravim, ni pomemben januar 2015 in tisti padec. Iz grafa se lepo vidi, da je CHF podcenjen in da je realno pričakovati krepitev valute (najnižja vrednost CHF v zadnjih 10 letih). S podpisom pogodbe sem zaradi te informacije izgubil 10-15% vrednosti, ko sem samo stopil skozi banko.
Potem se moraš tudi sam vprašati, zakaj takrat tega nisi sam pogledal. Ampak pustimo zdaj preteklost in tudi ti bi jo moral. Do leta 2008 sem delal na dveh bankah in so tudi moji sodelavci bankirji jemali kredite v CHF. Glede na tezo, da so bankirji bili bolje obveščeni od ostalih, se kaj takšnega ne bi smelo zgoditi, pa se je. Šlo je za preračunljivost; CHF je bil cenejši kredit, prevladovalo je mnenje, da se valutno razmerje se bo toliko spremenilo, da bi pretehtalo nižjo obrestno mero in zelo dolgo je to tudi veljalo.

Takrat noben ni mogel vedeti, kaj bo čez eno ali dve leti, niti bankirji.

Strani: 1